25 листопада, 2019

Волі народної дзвін


Рівно шість років тому люди вийшли на вулиці, щоб висловити свою позицію щодо дружби з Євросоюзом. Після рішення уряду про призупинення процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію України з ЄС українці зібралися на майдані. 21 листопада в Україні відзначають як День Гідності та Свободи, адже саме в цей день розпочалася Революція, яка переродила українську націю.
Бібліотекарі бібліотеки-філії №5,відзначаючи День Гідності та Свободи, провели для учнів ЗНЗ №8 урок патріотизму «Волі народної дзвін».
 Присутні, разом із бібліотекарями, відтворили події Майдану, які назавжди змінили Україну.  Цьогорічна  інформаційна кампанія «Вільні творити майбутнє» була спрямована на те, щоб об'єднати українське суспільство, вона про те, що всі ми різні, але для нас однаково цінні і гідність, і свобода.  В ході заходу школярі проникливо читали поетичні рядки про Революцію Гідності, цим самим запевняючи, що країна ніколи не забуде своїх героїв,а пам’ять Героїв Майдану було вшановано хвилиною мовчання.
Тож, зустріч стала нагадування всім українцям про те, якою ціною здобуто свободу на новий шанс для країни стати справжньою європейською державою. Завдяки нашій згуртованості, незламності духу та беззаперечній вірі у перемогу справедливості, над нашою Батьківщиною запанує мирне небо, а в наші домівки прийде радість, злагода та впевненість у завтрашньому дні! Тож, будьмо гідними пам'яті наших Героїв!










10 листопада, 2019

День поваги, добра і терпіння



Толерантність - це те, що робить можливим
 досягнення миру і веде від культури війни
до культури миру.
Станіслав Єжи Лєц.

  
 В сучасному світі толерантність розуміють як повагу і визнання рівності, відмову від домінування та насилля, визнання прав інших на свої думки та погляди.  Отже, толерантність має передусім на меті прийняття людей такими, якими  вони є, і взаємодію з ними  на основі згод. Надзвичайно важливо, щоб фундамент толерантності було закладено в дитинстві, бо чим старша людина, тим важче їй змінювати свою ідентичність. Діти і молодь - люди майбутнього: у них свій стиль, манери спілкування, своє мислення, вони несуть в життя свої норми. Було б добре, щоб однією з цих норм була толерантність. 
Тож, з нагоди Дня толерантності бібліотекарі бібліотеки-філії № 5 провели інформаційний ланцюжок «День поваги,  добра і терпіння» для учнів НВО «Олександрійська гімназія ім. Т. Г. Шевченка – ЗНЗ І – ІІ ст. – школа мистецтв», метою якого було  показати певні рівні толерантної поведінки людини, розвивати адекватну самооцінку, вміння аналізувати, приймати рішення, вчитися конструктивно виходити з конфліктних ситуацій, бути лояльними та терпимими до думок та вчинків інших людей.
Учасники зустрічі ознайомилися з поняттям «толерантність», висловлювали думки про те, що сьогодні людям заважає бути більш толерантними у ставленні один до одного, визначали риси толерантної особистості та  жваво  виконували  такі вправи: «П’ять добрих слів», «Перетворення», «Асоціативний ряд» та інші.
Отже присутні переконались, що для того, щоб бути толерантною людиною потрібно самореалізовуватись, самовдосконалюватись, виховувати в собі ті якості, що будуть наповнювати наше буття тільки позитивними емоціями і кожною щасливою хвилинкою нашого життя. Бо тільки таким чином можна досягти єдності і взаєморозуміння, зберігаючи при цьому самобутність і унікальність.
Спілкуймось толерантно, нехай кожен з нас пробудить в собі людські почуття щирості і доброти!



07 листопада, 2019

Медіаграмотність. Як не стати інформаційною маріонеткою?


 

«Інформаційна війна», «пропаганда», «фейк», «джинса» – терміни, які стали звичними для більшості українців. Розібратися з усіма видами медіа (друкованими, графічними, звуковими, візуальними) та різними технологіями маніпулювання свідомістю громадян допомагає медіаосвіта та медіаграмотність. 


Тож,  медіаграмотність — це набір компетентностей, необхідних для активної й усвідомленої  участі в житті медійного суспільства. Нідерландські експерти визначили, які ж мають бути компетентності медіаграмотності: розуміння, використання, комунікація, стратегія.





Задля розвитку медіа-здібностей своїх користувачів, бібліотекарі бібліотеки-філії №5 підготували та провели цикл заходів в рамках тижня медіаграмотності:  для учнів НВО «Олександрійська гімназія ім. Т. Г. Шевченка – ЗНЗ І-ІІ ступенів – школа мистецтв» урок – екскурс «Краще за дискотеки-віртуальні бібліотеки», для молоді ЗНЗ №8 годину інформації «Мережа, яка об’єднала світ», а для людей елітного віку веб-огляд «Інтернет, як джерело одержання  інформації».


В ході заходів присутні ознайомилися із  поняттями з даної тематики; обговорили важливість медіаграмотного сприйняття інформації; взяли активну участь  у  виконанні ряду практичних вправ, як «Павутинка», «Зіпсоване радіо»,  «Що для чого» та інші.  Для закріплення завдання учасники отримали домашню роботу самостійно проаналізувати своє медіаполе на протязі тижня, що має назву « Мій Медіапростір». Заходи виявився цікавими і насиченими, а вправа «ЗМІ, як спосіб маніпуляції» став родзинкою зустрічі. Практичні вправи та  відео «StopFake: будьте медіа грамотними!»  викликали жваве обговорення серед дорослого населення.


Тож, присутні переконались,  що медійна грамотність – сукупність навичок і розумінь, які дозволяють людям використовувати, аналізувати, оцінювати і створювати повідомлення в різних видах медіа, жанрах і формах.












04 листопада, 2019

Європа без кордонів


Незалежно від того, де мешкає людина - у столиці, малому місті чи навіть віддаленому селі, вона має право відчувати себе справжнім європейцем. Тож, бібліотекарі бібліотеки-філії №5 допомогли людям університету третього віку визначити для себе свої європейські цінності,  здійснивши віртуальну мандрівку  «Європа без кордонів».
Познайомившись з традиціями, звичаями ,  культурою та визначними місцями  європейських країн кожен збагнув, що Європа починається з самого себе, з рідної домівки, з рідного серцю міста. А нам, олександрійцям, є чим пишатися! Адже, завдяки вправному керівництву, Олександрія  має високий рейтинг, репутацію, стабільність, займаючи передові місця  у багатьох галузях. Отже, вислів «Почувайся європейцем не тільки географічно» став дуже влучним і надихаюче патріотичним.