16 листопада, 2017

Голодомор на Кіровоградщині

Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.
        Народ України пам’ятає сторінки свого життя, але з часом відійдуть у небуття свідки тих трагічних подій Великого Голодомору. А тому варто робити все, щоб їх нащадки, особливо молодь, знали про ті лихоліття, свято берегли їх у своїй пам’яті в ім’я того, щоб таке страшне минуле ніколи не повторилось.
Для старшокласників гімназії ім. Т. Г. Шевченка бібліотекарі підготували краєзнавчу годину «Голодомор на Кіровоградщині».
        Присутнім було запропоновано переглянути  архівні документи, ілюстровані матеріали та спогади очевидців тієї страшної трагедії та вшанували пам’ять померлих хвилиною мовчання.

      Голодомор 1932-1933 років в Україні назавжди залишиться в нашій пам’яті, як одна з найстрашніших сторінок минулого, тому що пам’ять – це нескінченна книга, в якій записано все життя: і життя людини, і життя країни.

10 листопада, 2017

Давайте у світі знань мандрувати, будемо рідну мову вивчати!

     9 листопада у день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця в нашій державі відзначається День української писемності та мови. Це свято згуртовує всіх нас на шляху до відродження духовності, зміцнення державності, формування громадянського світогляду.
      Кожному у дар Божий дана мова. Всі живі створіння на Землі спілкуються між собою: одні - мовою жестів, інші - мовою звуків. Лише нам, людям, найдосконалішим із мешканців Землі, було даровано можливість спілкуватися за допомогою мови. Саме завдяки їй ми можемо порозумітися, переказати свої почуття, переживання. За допомогою мови ми бережемо свою історію, передаємо нащадкам неоціненні скарби свого минулого і сучасного.
     Цікаво і змістовно пройшов мовознавчий екскурс «Давайте у світі знань мандрувати, будемо рідну мову вивчати!». На свято працівники бібліотеки – філії №3 для дітей та бібліотеки – філії №5 запросили до себе в гості учнів гімназії ім. Т. Шевченка.     Бібліотекарі коротко розповіли присутнім про виникнення рідної мови, етапи розвитку української писемності, не забули згадати і про Нестора - Літописця, з якого і починається, на думку дослідників, писемна українська мова. Захід доповнив перегляд відео-презентації «У мові моїй краса і неповторність».
       Наприкінці заходу бібліотекарі запропонували школярам написати відгуки про українську мову, про роль мови в їхньому особистому житті.
     Також було презентовано учням книжкову виставку «Яке прекрасне рідне слово! Воно не світ, а всі світи». Всі  бажаючі мали змогу ознайомитися з нею  після закінчення заходу.




02 листопада, 2017

Торгівля людьми – поруч. Як уникнути?

На сьогодні проблема боротьби з торгівлею людьми стала надзвичайно актуальною для нашої держави. Україна, як і більшість країн Центрально-Східної Європи, вже має досить тривалий сумний досвід втрати значної кількості людей, вивезених з її території за кордон, де вони стають жертвами різноманітних методів та форм експлуатації.

Складна економічна ситуація в Україні, високий рівень безробіття, недосконалість законодавства та правова необізнаність громадян є основними умовами, що сприяють цьому явищу. Прагнучи кращої долі, люди їдуть за кордон шукати добру роботу. 

Тому,  бібліотекарі бібліотеки - філії № 5 долучилися до дня  боротьби з торгівлею людьми і провели годину відкритих думок «Торгівля людьми – поруч. Як уникнути?» разам із олександрійським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

На зустріч завітали начальник  відділу право-просвітництва Світановський Володимир Адамович та головний спеціаліст відділу Лунга -Лягуша Анна Олексіївна.







Гості розповіли про що варто знати, щоб не потрапити до рабовласників. Обговорили причини, форми та ознаки цього явища. Показали небезпечні наслідки та шляхи потрапляння в ситуацію «білого рабства». Познайомили з національними і міжнародними документами щодо попередження торгівлі людьми.
На останок зустрічі присутнім були запропоновані відео сюжети з даної тематики та розповсюдженні буклети «Безоплатна правова допомога».