14 грудня, 2018

Ти відомий сьогодні кожному не ім’ям своїм, а бідою …


 
14 грудня  традиційно  в Україні  проводиться День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС — людей, які ціною свого життя і здоров’я змогли здолати страшну трагедію ХХ століття, що сталася 26 квітня 1986 року.


Незважаючи на те, що День ліквідатора досить складно назвати святом, самі ліквідатори, після всього, що вони пройшли, вважають цей день професійним святом. В цей день  проходить досить багато різних пам'ятних заходів, які нагадують нам про цю трагедію, і про героїв, які врятували мільйони життів, пожертвувавши своїми. 

Тому для учнів Олександрійського професійного ліцею бібліотекарі бібліотеки-філії №5 провели історичний екскурс «Ти відомий сьогодні кожному не ім’ям своїм, а бідою … », щоб вшанувати пам'ять тих мужніх людей, хто пожертвував своїм життям, захищаючи нас від атомного лиха. Чорнобиль не має минулого, але має майбутнє. В цьому присутні переконались переглядаючи  документальний фільм «Чорнобиль. Як це було».

На завершення зустрічі присутні віддали шану загиблим хвилиною мовчання.

09 грудня, 2018

Насильство – доля слабких!


 
 
Бібліотека-філія №5 продовжує Всеукраїнську акцію «16 днів проти насильства»…7 грудня  бібліотекар Хабарова Віта Миколаївна спільно з фахівцем Олександрійського центру правової безоплатної вторинної допомоги Анною Олексіївною Лунгою провели годину запитань і відповідей «Насильство – доля слабких!» в Олександрійському професійному ліцеї. Детальніше про захід читайте на сайті бібліотеки.

У формі інтерактивної бесіди бібліотекар разом з фахівцем обговорили з учасниками та учасницями актуальність проблеми насильства у сучасному суспільстві, види насильства та шляхи захисту від нього у різних соціальних середовищах. 

Учні для заходу підготували багато запитань, на які правознавець дав змістовні і переконливі відповіді. 
Йшлося про  проблеми сімейного насильства, як запобігти насильству в сім’ї . На жаль, проблема насильства, а особливо домашнього є актуальною в нашому суспільстві.

Сподіваємося, що ці заходи стануть для студентів добрими порадами і настановами. 

Дітям було роздано пам’ятки, браслети та з великим задоволенням  зробили фото на пам’ять під парасольками.




06 грудня, 2018

Свято доблесті і мужності


 
Щороку, 6 грудня, в Україні відзначається День Збройних СилУкраїни, а для м. Олександрія – День визволення від фашистських загарбників.

 З нагоди цієї дати для учнів Олександрійського професійного ліцею бібліотекар бібліотеки - філії № 5 Воробйова Н. В. підготувала краєзнавчу годину «Свято доблесті і мужності»

Учні ознайомились з  подвигами бійців, молодших командирів та офіцерів, що захищали нашу землю в роки Другої світової війни. А також були проведені різноманітні конкурси: «Хто швидше», «Легендарні історичні постаті», «Мій рідний край – моя Олександрія», які перевіряли присутніх на спритність, кмітливість і майстерність. А на останок присутні розгадували кросворд.

Недаремно, народна мудрість стверджує, що земля може нагодувати людину своїм хлібом, напоїти водою зі своїх джерел, але захистити себе не може.

І на сучасному етапі солдати і офіцери Збройних Сил України гідно продовжують традиції своїх дідів і батьків. Це свято сильної, відкритої, безкорисної і непідкупної дружби, яка проходить перевірку небезпекою і ризиком.   Це свято козацького бойового духу, української звитяги, національного війська нашої держави та усіх українців, які готові захищати честь і славу, свободу і суверенність рідної землі. Адже всі ми,   не лише любимо Вітчизну, а й пишаємося нею, отже,  вважаємо себе зобов’язаними її захищати.



26 листопада, 2018

Голодомор: знеболена душа України


 
 Розбиті життя, покалічені долі, втрачені надії... Хто скаже, яка доля спіткала згорьовану, опухлу від голоду дівчинку, як пережила мати смерть своєї сім’ї?
 Страшне видовище.


26 листопада працівник бібліотеки - філії №5 ім. О. Блока провела годину пам’яті « Голодомор: знеболена душа України»  для учнів 8 класу гімназії  ім. Т.Г. Шевченка. Присутні переглянули анімаційний фільм « Голодний дух» присвячений 85-й річниці  Голодомору та прослухали розповідь про факти голодомору, цифри, людоїдство… Про те, як влаштований тоталітарною владою  цей голод забрав життя мільйонів українців, травмував тих, хто вижив.

Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і  життя людини, і життя країни. Так багато сторінок вписано кривавими і чорними кольорами. Чорне вороння зграями ширяло над селами, заціпенілими в тяжкому смертельному сні  1933 року.

Вшанували  пам ять безвинно убієнних страшним голодомором, мільйонів земляків,хліборобів з діда-прадіда,яких позбавила життя безкровна війна.
Хвилина мовчання стала емоційно насиченим піком заходу.


23 листопада, 2018

Голодомор 1932-1933 рр.: апокаліпсис українського народу






Незалежності й свободи вітер вирвався на волю


 
Кожен з нас щоденно робить вибір, що формує наш світогляд, і світ навколо нас: на ігровому майданчику і на роботі, на рівні місцевих співтовариств і в глобальному суспільстві вцілому. Ми маємо можливість досягти більшої поваги до себе й до інших людей завдяки тому, які рішення ми приймаємо і як будуємо наше життя. Керуючись у своїх діях почуттям власної гідності, ми можемо сприяти розвитку позитивних глобальних змін на різних рівнях нашого суспільства.

23 листопада бібліотекар бібліотеки – філії № 5 ім. О. Блока підготувала годину історичної дати  «Незалежності й свободи вітер вирвався на волю» для учнів Олександрійського професійного ліцею.

 Всесвітній День  Гідності  - це є соціальний проект, організований ще у 2006 році принцем Норвегії Хоконом, професорами  Пеккою Хіманеном і Джоном  Хоупом Брейтоном. Наша ж  країна вже вчетверте долучилася до цього глобального руху.

Сьогодні наш захід пройшов під лозунгом: «Гідність у дії». Тому, кожен отримав голуба, як символ миру, де написав  що таке гідності.
Переглянувши відео - сюжети  -  «Всесвітній день гідності» та «Революція Гідності» -  присутні висловили свої думки з даної теми, поділилися історіями як з власного життя,  так і почутих від інших.   Під час заходу  згадали  і про подію про яку в суботу буде зі скорбом і печаллю згадувати уся Україна, це Голодомор 1932-1933 років.  
На завершення ми  вшанували хвилиною мовчання усіх тих, хто віддав своє життя відстоюючи як власну так і національну гідність.



18 листопада, 2018

Вчимося бути толерантними



Проблема розвитку духовності, зокрема, толерантного ставлення людини до оточуючих, дуже актуальне в наш час.

Сьогодні поняття «толерантність» має багато визначень: це співробітництво, дух партнерства, відмова від домінування та заподіяння шкоди, терпимість до чужих думок, визнання своєї рівності з іншими, це вміння різних за світоглядом, несхожих один на одного людей жити в мирі і злагоді та зберігати свою індивідуальність.









З нагоди Дня толерантності бібліотекар бібліотеки – філії № 5 ім. О. Блока провела годину роздумів «Вчимося бути толерантними»  для учнів Олександрійського професійного ліцею. 


Метою заходу було  показати певні рівні толерантної поведінки людини, розвити адекватну самооцінку, вміння аналізувати, приймати рішення, бути лояльними та терпимими до думок та вчинків інших людей. 



Підлітки  мали змогу з’ясувати власний рівень толерантності  виконуючи такі вправи,  як: «Комплімент», «Перевтілення», «П’ять добрих слів» та інші.

Молодь  висловила власні думки по даній темі і зробила висновок, що, в першу чергу, потрібно самому навчитись бути терпимим, уважним, любити людей, існувати в злагоді зі своїми батьками, друзями і просто з незнайомими людьми. Всі присутні зрозуміли, що бути толерантним і просто, і складно водночас.



10 листопада, 2018

Зустріч з письменником Віктором Родіним



   9 листопада День української писемності та мови, на це свято ми запросили нашого місцевого поета, члена міжнародної асоціації письменників Віктора Миколайовича Родіна.


Зустріч відбулася з учнями Олександрійського професійного ліцею, яку підготували працівники бібліотеки-філії №5 ім. О.Блока.
Автор розпочав презентацію своєї творчості із своєї біографії. Далі зачитував власні вірші переплітаючи з біографією...
Головною метою заходу було не тільки знайомство студентів з творчістю письменника, а й залучення їх до читання, на яскравому прикладі того, яку роль книга зіграла в житті особистості. 

Сподіваємось, що зустріч з Віктором Родіним залишила в юних серцях тепло і радість від спілкування, бажання прочитати ще більше творів сучасної української літератури.

Наприкінці кожен з присутніх мав змогу поспілкуватися з поетом, задати запитання  та сфотографуватися. Зустріч була теплою та дружньою. 



02 листопада, 2018


Європейський союз - напевно найбільш природне сучасне економіко-геополітичне об’єднання на сьогоднішній день, яке представлене більш ніж пів мільярдом її жителів. Це унікальне утворення націлене насамперед на ефективну регіональну інтеграцію. Загальні стандарти і основні цінності, якість і повага до прав людини, єдина, монолітна, але гнучка політика, питання колективної безпеки, роблять єврозону найбільш надійним партнером як для найближчих сусідів, так і для всіх інших країн світу.

Тож, до Дня заснування Європейського союзу бібліотекар  бібліотеки – філії №5 ім. О. Блока провела відео – мандри «Європейський вибір України».
Подорож  розпочалась  власне з історії заснування Євросоюзу.

А потім, учні Олександрійського професійного ліцею здійснили мандрівку за маршрутом:   Відень-Женева-Франція.  Глядачі, на власні очі переконалися, які гарні та дивовижні ці країни з неповторною історією, неймовірними середньовічними замками, затишними провулками, казковою природою та привітними мешканцями.



Приналежність України до Європи є беззаперечною, оскільки географічний центр Європи знаходиться на території нашої держави. Та говорячи про Європу сьогодні кожен українець має на увазі Європейські цінності: демократичний підхід розбудови держави, економічні реформи, що направлені на підвищенні рівня життя населення.

 Тому, присутні також  пригадали, як складалися відносини між Україною і Європейським союзом, та ще раз пересвідчились, що міста нашої Батьківщини, а саме: Київ, Львів, Вінниця, Івано-Франківськ, Одеса, Харків та інші, такі ж фантастичні, красиві, загадкові,  як і країни Європи.


На завершення екскурсії  була проведена міні - вікторина, де за головною пам’яткою країни, треба було вгадати саму країну.

 Отже, в цей День ми бажаємо всім представникам  ЄС стійкості, зростання, економічного і політичного добробуту, яскравих перемог і мирного неба!