Сторінки

01 жовтня, 2020

01 вересня, 2020

У гронах червоної калини – квітуй, моя Україно!

Перший урок «У гронах червоної калини – квітуй, моя Україно!» підготовлений для учнів Олександрійського професійного ліцею працівниками бібліотеки-філії №5 розпочався креативно та творчо. Виконуючи одне завдання за іншим, активно обговорюючи проблеми сьогодення та згадуючи історію рідної Батьківщини присутні створили модель «Моя Україна в уявлені сучасної молоді».











10 березня, 2020

Шевченко наш.Він для усіх століть


До Дня вшанування пам’яті Великому Кобзареві в бібліотеці-філії № 5 презентовано виставку- інсталяцію «Шевченко наш. Він для усіх століть».







Розумна,сильна,вольова

Ох…ким тільки не може бути жінка? Мабуть нема жодної сфери діяльності, де б не проявила себе ВОНА…Жінка-мати, жінка-вихователь, жінка-психолог, жінка-керівник. Можна далі й далі продовжувати перелік регалій жінки, але…іноді жінці можливо ж показати себе і кінематографом і кіногероєм…! Так, вирішила громада Покровського мікрорайону, прийнявши участь у бестселер-шоу «Розумна. Сильна, Вольова». Згадавши мамину добру казку "Ріпка", її тепло і ласку,присутні плавно поринули у справжню чарівну сповідь разом з «Гаррі Поттером»















23 лютого, 2020

«Земле Шевченкова, земле Франкова, вічна твоя соловейкова мова»



Одна вона у нас така -
Уся співуча і дзвінка,
Уся плакуча і гримуча
Хоч без лаврового вікна.
(Т. Шевченко)
Вона сильна, могутня, вільна, красива, барвиста, тепла, батьківська, чудова, багата, приємна, милозвучна, чарівна,  неповторна – і все це про неї: про нашу співучу рідну мову. Адже саме завдяки мові ми спілкуємось, читаємо, пишемо один одному листи, вітаємо зі святами,  виказуємо співчуття, передаємо найтонші відтінки думок і почуттів. Мова – наша національна гордість, яку ми плекаємо та якою ми пишаємось. І як з’ясувалось, це не просто гарні слова, а генетичний код громади Покровського мікрорайону. Бібліотека-філія №5, готуючи День інформації До Міжнародного дня рідної мови «Земле Шевченкова, земле Франкова, вічна твоя соловейкова мова», навіть не очікувала на бурхливий прояв патріотизму. Майже кожен читач від найменшого до найповажнішого залишив на «Мапі думок» своє відношення до української мови. Громада активно складала прислів’я, розгадували кросворд та розв’язувала мовні загадки.
Учні олександрійського професійного ліцею завітали на мовний ренесанс «Світиться від роду до роду, мова мого народу». Присутні змагались за звання кращого знавця рідної мови, виступали редакторами та перекладачами, ерудитами крилатих висловів й фразеологізмів,були кмітливими та уважними під час вікторини «Мовний атракціон» та гри «Словоутворення».
Жителі мікрорайону погодились із думкою вчених, що наша генетична пам’ять тісно пов’язана із мовою, яка може прокинутись у генах навіть через кілька поколінь. Варто лише нею спілкуватися, думати та мріяти, дивуватись і любити.














16 лютого, 2020

Ретро-тайм " Тих днів не зхгине слава"



За кожним воїном- інтернаціоналістом своя доля, свій життєвий подвиг, свій крок у безсмертя…

 Потрапивши на палаючу афганську землю, вони всім серцем сприйняли її біль і до останнього подиху захищали інтереси її народу, адже свято вірили,що виконують свій військовий обов’язок та приносять визволення приниженим та поневоленим. Під час ретро-тайму «Тих днів не згине слава», приуроченого Дню вшанування учасників бойових дій на територіях інших держав, бібліотекарі бібліотеки-філії № 5 разом з учнями гімназії ім. Т. Шевченка переглянули сторінки жахливої десятирічної війни, розглянули фотографії бойової техніки перед вилітом на завдання, отримали можливість взяти в руки нагороди воїна-«афганця», обговорили пам’ятну монету, приурочену тридцятій річниці виведення військ з Афганістану. У хвилині мовчання діти схилили голови перед світлою пам’яттю тих, хто віддав своє молоде життя далекій країні, висловили вдячність воїнам-«афганцям»,  які сьогодні передають свій бойовий досвід нашим бійцям на Сході рідної країни.















11 лютого, 2020

МедіаIQ «Віртуальне занурення у реальні ризики


11 лютого 2020 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.
Для більшості сучасної молоді  інтернет — цікавий віртуальний світ, який дозволяє дізнатися багато нового, спілкуватися з людьми в різних кінцях світу, ділитися з іншими своїми захопленнями, мандрувати різними куточками нашої планети та багато іншого. Але як відома, навіть у найбільш безпечних місцях  може на нас чатувати  небезпека.
Щоб розібратися ким же  є насправді Internet – «злочинець» чи «невинно засуджений» бібліотекарі в образі детектива Шерлока Холмса та його помічника  доктора Ватсон (Уотсона) запропонували учням Олександрійського професійного ліцею медіаIQ «Віртуальне занурення у реальні ризики».
Вже на порозі бібліотеки запрошені гості були розгублені, адже на дверях була вивішена об’ява: «Розшукується особливо небезпечний злочинець». Йдучи далі залишеними слідами та знаходячи прикмети «злочинця» учні робили гіпотези, хто це може бути? Але найголовніше,  треба було стати суддями та розібратися,  чи дійсно Internet – є ворогом сьогодення чи все ж таки головним помічником.  Вправа «+», «-» дозволила змоделювати реальні ризики, які чекають необережних та неуважних користувачів під час віртуального занурення до  найбільшого винаходу людства ХХ ст.
Щоб перевірити свої знання та навички з медіаграмотності та критичного мислення, а також покращити їх присутнім було запропоновано онлайн-гру «Медіаграмотна місія», яка довела, що  Інтернет може бути корисним засобом для навчання, відпочинку і спілкування з друзями. 
Не очікуваним завданням було  за допомогою міміки  передати свій настрій від власних пригод. 
Ми   дякуємо кожному та кожній, хто брав участь  в нашому імпровізованому детективному шоу, та на власному досвіді довів, що кожен з нас може зробити Інтернет безпечнішим  задля забезпечення найкращого цифрового досвіду!

















11 лютого 2020 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.
Для більшості сучасної молоді  інтернет — цікавий віртуальний світ, який дозволяє дізнатися багато нового, спілкуватися з людьми в різних кінцях світу, ділитися з іншими своїми захопленнями, мандрувати різними куточками нашої планети та багато іншого. Але як відома, навіть у найбільш безпечних місцях  може на нас чатувати  небезпека.
Щоб розібратися ким же  є насправді Internet – «злочинець» чи «невинно засуджений» бібліотекарі в образі детектива Шерлока Холмса та його помічника  доктора Ватсон (Уотсона) запропонували учням Олександрійського професійного ліцею медіаIQ «Віртуальне занурення у реальні ризики».
Вже на порозі бібліотеки запрошені гості були розгублені, адже на дверях була вивішена об’ява: «Розшукується особливо небезпечний злочинець». Йдучи далі залишеними слідами та знаходячи прикмети «злочинця» учні робили гіпотези, хто це може бути? Але найголовніше,  треба було стати суддями та розібратися,  чи дійсно Internet – є ворогом сьогодення чи все ж таки головним помічником.  Вправа «+», «-» дозволила змоделювати реальні ризики, які чекають необережних та неуважних користувачів під час віртуального занурення до  найбільшого винаходу людства ХХ ст.
Щоб перевірити свої знання та навички з медіаграмотності та критичного мислення, а також покращити їх присутнім було запропоновано онлайн-гру «Медіаграмотна місія», яка довела, що  Інтернет може бути корисним засобом для навчання, відпочинку і спілкування з друзями. 
Не очікуваним завданням було  за допомогою міміки  передати свій настрій від власних пригод. 
Ми   дякуємо кожному та кожній, хто брав участь  в нашому імпровізованому детективному шоу, та на власному досвіді довів, що кожен з нас може зробити Інтернет безпечнішим  задля забезпечення найкращого цифрового досвіду!