Сторінки

30 березня, 2018

Великі українці

30 березня у бібліотеці-філії №5 відбувся перегляд та обговорювання художньо-документального фільму «Великі українці: В.Чорновіл» - до 80р.від дня народження видатного політика, журналіста, борця за незалежність України. У фільмі представлені матеріали про нелегкий, сповнений випробувань життєвий шлях В. Чорновола, його родину, публіцистичні надбання. 
Для наших маленьких глядачів був цікавий матеріал про його дитячі роки, навчання в Київському університеті та його літературні дослідження, які і зараз вражають українських вчених-літературознавців своєю глибинністю.

Великдень - земне причастя небом


     Великдень, Пасха, Христове Воскресіння - найочікуваніше світле весняне свято. З Великоднем традиційно пов'язана значна кількість народних повір'їв, прикмет і обрядів, які формувалися століттями.
Господині напечуть традиційного запашного хліба - паски і розмалюють різнокольоровими лініями яйця. Звісно, важливо, аби в домі панувала атмосфера свята й затишку, але головним у цей день має страти духовна радість, мир та любов один до одного.
Саме тому, напередодні , 30 березня бібліотекарі бібліотеки-філії №5 ім. О. Блока провели цікаву,  духовну годину  з учнями Олександрійського професійного ліцею  зі священиком «Великдень – земне причастя небом».
На зустрічі були присутні  єпископ Олександрійський та Світловодський Боголеп  та Настоятель Храму святих великомучеників Анастасії Узорешительниці та Теодора Тірона протоієрей Олексій Микитенко.
Відбулася щира та відверта розмова про добро, чесність, повагу. Йшлося про те, як православна людина сприймає в сучасному світі розп’яття Сина Божого - Ісуса Христоса. Адже Страсна п’ятниця -  найбільш скорботний день церковного календаря, коли згадують хресні страждання і смерть Спасителя. Та Його Воскресіння з мертвих – як  диво-див, яке свідчить кульмінаційний  момент спасіння не лише Сина Божого, а й усього людства починаючи з Адама.
Що кожна людина у повсякденному житті має дотримуватися моральних чеснот, бути щасливою, жити у злагоді зі собою, оточуючими людьми, Богом і природою, адже після фізичного завершення життя, відкриваються інші двері у невідоме, яке ми обираємо самі собі ще за життя.
         Провідною думкою зустрічі стали слова Святиго  Іоана Кронштадтського:
«Ісус Христос Спаситель наш, Своєю смертю переміг нашу смерть і Своїм Воскресінням поклав основу нашому воскресінню».
         Сердечно дякуємо єпископа Олександрійського та Світловодського Боголепа  та Настоятеля  Храму святих великомучеників Анастасії Узорешительниці та Теодора Тірона протоієрея  Олексія Микитенко за змістовні та дуже корисні духовні поради щодо святкування Великодня.



17 березня, 2018

Рівність між чоловіком та жінкою:яка вона?





Ми все дедалі частіше чуємо і використовуємо слово "ґендер". Часто думаючи, що це поняття, яке торкається виключно захисту прав жінок. Проте це не так. Гендер – це те, що стосується нас всіх, бо всі ми є людьми, і, як все живе в природі, поділяємося на дві статі.
Досягнення такої рівності, на перший погляд, здається простою та звичайною справою. Достатньо, щоб дівчата та хлопці, жінки та чоловіки з повагою ставилися одні до одних, підтримували одні одних в родині, в школі, на роботі.
«Рівність між чоловіком та жінкою: яка вона?», саме під такою темою відбулася година-пізнання за участю фахівця із соціальної роботи психолога Нємова Вадима Валерійовича, дякуючи за співпрацю директору міського центру соціальних служб для сім’ї та молоді Яценко Сергію Володимировичу.
Чим же ґендер відрізняється від статі? Чому вважається, що поняття "ґендер" є ключовим у поступі будь-якої країни до демократії і щасливого, заможного життя? Як впливає стать на суспільство? І як краще зрозуміти свого опонента, якщо він іншої статі? Саме такі питання цікавили учнів Державного навчального закладу Олександрійського професійного ліцею (гр..К-28, 19 чол.)
Зустріч проходила у вигляді міні-тренінгу, де присутні під наглядом психолога аналізували себе, свій внутрішній світ та оточуючих. Переконались, що чоловіки і жінки мають багато схожих рис характеру, емоцій, уявлень та інших характеристик у культурному аспекті, що визначають соціальну поведінку, але і є відмінності які притаманні лише певній статті.

07 березня, 2018

Іще горить Шевченкова свіча


       Перші березневі дні на нашій землі пов’язані з іменем Тараса Григоровича Шевченка, його славою, його духом, його мудрістю, його любов’ю до України.  Щороку в  бібліотеці відзначають  день народження Кобзаря. І цього року заздалегідь в  бібліотеці  оформлено книжково-ілюстративну виставку «Розмаїття таланту Т.Г.Шевченка».На якій були представлені книги про життя та творчість видатного Кобзаря.
      Виставку розкривають розділи:
      *       Шляхом великої долі,
      *       Живописних справ майстер,
      *       Світова слава Т. Г. Шевченка.
   Виставка  розрахована на учнів та  студентів для кращого засвоєння навчальної  програми, а також користувачам, яким  цікаві і близькі твори Т. Г. Шевченка . Виставка зацікавила не тільки присутніх учнів, а й багатьох відвідувачів бібліотеки.

         

      З учнями Державного навчального закладу Олександрійського професійного ліцею був проведен  літературно-історичний калейдоскоп «Іще горить Шевченкова свіча»

        Незважаючи на особисті невдачі, вірші Тараса Григоровича завжди  мали особливе звучання. Поезії з "Кобзаря" - це справжні пісні. Мелодичні, співучі, вони одразу знайшли дорогу до серця простих людей. На заході за допомогою комп’ютера, демонструвалися музичні кліпи та пісні на вірші Тараса Григоровича Шевченка у виконання сучасних співаків.
    Але не менш багата і цікава творчість Шевченка - художника. Природа щедро наділила поета великим талантом. Мистецька спадщина Шевченка нараховує близько 1200 робіт.  Окремі роботи Шевченка переглянули присутні під час заходу.
    Творчість Тараса Шевченка  давно стала найважливішим і нетлінним складником духовного єства українського народу. Шевченко - це не тільки те, що вивчають, а й те, чим живуть, у чому черпають сили і надії.  Учасники заходу  брали активну участь у літературній вікторині «Шевченка читаємо, Шевченка знаємо», знайомились з книгами та періодичними матеріалами .