ЗМІ про бібліотеку

2017 рік
Заведующая библиотекой №5 Марина Дерун вышла на обложке всеукраинского журнала "Бібліотечний форум: історія, теорія і практика".


Портретом александрийки украсили последний номер 2016 года.

В электронном виде журналы публикуются на сайте http://www.libraryforum.info/-describe_for_ek.

Журнал выходит раз в квартал.

В 2003-2015 годах журнал издавался под названием "Бібліотечний форум України".



Блог "Моя Александрия"
https://myalexandriya.blogspot.com/2017/01/bibliotekar-iz-aleksandrii-vyshla-na-oblozhke-zhurnala.html  



2016 рік

Святкування ювілею бібліотеки у романтично-поетичному стилі

Затишна околиця міста. Тихий зелений куточок. Площа Покровська (Кірова), 23. Тут, у двоповерховому будинку, вже 55 років поспіль відкриває свої двері бібліотека-філія №5 Олександрійської міської централізованої бібліотечної системи. Це далеко від центру міста, але для вірного, постійного читача дорога до улюбленого закладу здається найкоротшою.
Ювілейна дата бібліотеки – добра нагода, щоб підвести підсумки минулого, дати оцінку сьогодення і поринути в майбутнє.
Кожному читачеві тут завжди були раді, за кожного хвилювалися, цікавилися проблемами, кожного любили, в кожного вірили. Так було 55 років тому, так є і сьогодні.
Ось чому бібліотека-філія №5 – це бібліотека дитинства, студентських років, професійного становлення багатьох олександрійців.
Сучасний колектив книгозбірні вирішив відсвяткувати 55-й ювілей свого закладу в романтично-поетичному стилі. Тож, 7 грудня відбулася святкова зустріч місцевих поетів – членів клубу «Джерело» – з бібліотекарями, постійними користувачами, слухачами Вищої народної школи, учнями Професійного ліцею.
Завідуюча бібліотекою Дерун Марина Вікторівна познайомила присутніх з історією створення та етапами діяльності бібліотеки, за допомогою відео-презентації учасники свята дізналися багато цікавого про колектив філії №5, про участь у професійних конкурсах, про різноманітність масової роботи закладу та здійснили віртуальну подорож сторінками бібліотечного блогу.
Починаючи з 2014 року, в приміщенні, окрім бібліотеки-філії №5, знаходиться і бібліотека-філія №3 по обслуговуванню дітей. За чудовим збігом історичних обставин, у грудні 2016 року ця дитяча книгозбірня теж святкує свій 40-річний ювілей! Тож подвійне свято сприяло подвоєнню позитивного настрою у гостей та бібліотекарів.
Дитяча бібліотека – це місце, де, як у кришталевій посудині, різноманітними барвами відображаються всі фантазії та мрії дитинства, де дитина не просто отримує книгу, а прилучається до духовності… Працівники бібліотеки – Костюкова І.М. та Кузьменко С.І., проводять традиційні родинні заходи, свята книги, літературно-мистецькі вечори, диспути, круглі столи, презентації книг, організовують книжкові експозиції, тематичні викладки літератури. Не дивлячись на суспільні негаразди, бібліотекарі розуміють своє призначення, намагаються створити затишок в гарному, світлому приміщенні.
Доброзичливі, гостинні, щирої душі люди роблять все можливе, щоб не зникла любов і повага дитини до книги. І не дивлячись на вік інформації, ніщо не може зрівнятися з новенькою, яскравою дитячою книжкою, з якої дитина отримує перші знання, перших друзів, опановує рідну мову.
Першим з вітальним словом до присутніх звернувся керівник літературно-мистецького клубу «Джерело» – Штанько Анатолій Григорович, який побажав успіхів, творчих звершень бібліотекарям, а учням Професійного ліцею – багато читати, щоб жоден день не проходив без книги, розвивати свої таланти, вірити у свою мрію.
Естафету привітань перейняв поет Леонід Бойко, переселенець з Донецька, у минулому – капітан військово-повітряних сил, з-під пера якого вже вийшли збірники «Свет великой любви», «Расцвела сирень». Зворушив поет душу кожного своїми теплими, добрими віршами про родину та маму.
Лілія Полтавська, член клубу «Джерело», заворожила своїми ліричними етюдами «Возвращение», «Весна» та есе «Ностальгия».
Наймолодшою серед гостей-поетів була Юлія Волошина – бібліотекар філії №10. Вона проникливо декламувала свою глибоко філософську лірику та презентувала новий вірш «Заметіль», що не увійшов у збірку.
«Якщо людина творча, то творча у всьому»,- саме так можна охарактеризувати запальну, енергійну і гарну жінку – Маруфі Лілію Борисівну, яка пише не тільки чудові вірші, а й займається декупажем, квілінгом, плетінням кошиків з газет. Її привітання з ювілеєм бібліотеки – це теплі слова, повні надії і впевненості в тому, що Храм Книги потрібен і буде потрібним людству завжди.
Якщо говорити про ювілейні подарунки, то для бібліотеки, звичайно, найціннішим буде книга та любов читачів до неї.
Тож не дивно, що на святкування 55-річччя книгозбірні гості прийшли не з пустими руками, а подарували майже 200 книг різної тематики.
Сподіваємось, що зустріч з місцевими поетами залишила в серцях гостей тепло і радість від спілкування, бажання прочитати ще більше творів сучасної української та світової літератури.
Щира подяка від колективу бібліотеки-філії №5 та філії №3 для дітей всім присутнім, особливо поетам збірника «Джерело», і побажання їм наснаги і подальших творчих здобутків.
М.Дерун, завідуюча бібліотекою-філією №5 Олександрійської міської централізованої бібліотечної системи
Книга – це джерело знань, і ніщо не замінить її в майбутньому, як не могло замінити і в минулому. Тому в нашому місті не заростають стежки до бібліотек.
Я – користувач бібліотеки-філії №5 з 1964 р. Коли б не зайшла до бібліотеки, працівники завжди зустрічають мене з посмішкою, добрим словом. У бібліотеці завжди є і дорослі читачі, багато юнацтва і дітей.
З 2014 року в бібліотеці проходять заняття Вищої народної школи, я була слухачем курсу з основ комп’ютерної грамотності, де отримала, крім користі від одержаних знань, велике задоволення від спілкування з бібліотечними працівниками.
У грудні бібліотека відзначає 55-ту річницю. Щиро бажаю бібліотеці щасливої долі, вірних друзів і однодумців, а її працівникам: Дерун М.В., Ковальчук К.В., Чередніченко О.В. – міцного здоров’я, особистого щастя, творчого натхнення, добра, миру та благополуччя, відчуття справжнього задоволення від своєї роботи та нових успіхів на ниві просвітницького служіння людям! Нехай ваші праця та інтелект будуть завжди запитуваними і гідно оціненими.
З повагою Куценко Світлана Іванівна, член прес-групи ради ветеранів.
Як приємно прийти до оселі, де господарі тобі раді і завжди привітно зустрічають! Такою оселею на Покровській площі є бібліотека-філія №3 по обслуговуванню дітей. Працюють тут милі і приємні люди: Костюкова Інна Миколаївна та Кузьменко Світлана Іванівна, для яких бібліотека – книжковий храм, джерело ідей і скарбниця думок. Вони – немов провідники, які книжковий світ нам відкривають, вміло залучають наших дітей до «мудрості тисяч поколінь», вводять у дивовижний світ книг.
Від спілкування з «добрим і вічним» наші діти стають розумнішими, чеснішими, добрішими. Завжди усміхнені, вміють знайти спільну мову з дітьми та їх батьками, зацікавити дитину книгою, цікаво розповідають про книги та бібліотечні новинки. З великим задоволенням всією сім’єю ходимо до цього книжкового храму.
Тож хочеться привітати колектив бібліотеки з нагоди 40–річчя від дня заснування та побажати всім енергії та успіхів у благородній праці, а також багато-багато вдумливих, допитливих, розумних, талановитих читачів. Здоров’я вам, оптимізму, щастя! Нехай кожен день приносить вам радість! Дякую Вам за професіоналізм, щирість, доброту і людяність.
Щербина Аліна В’ячеславівна, читачка бібліотеки-філії №3 по обслуговуванню дітей

Сайт Олександрійської міської ради// http://olexrada.gov.ua/



Дерун М. Святкування ювілею бібліотеки у романтично-поетичному стилі// Вільне слово. - 2016. - 14 грудня (№50). - С.5



Календар на 2017 рік прикрасять обличчя олександрійок// Вільне слово. - 2016. - 14 грудня (№50). - С.10






Дерун М. Зустріч у бібліотеці напередодні Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом// Вільне слово. - 2016. - 7 грудня (№49). - С.10





 Новіцька Н. Сторінки історії в бібліотечних закладах міста (голодомори в Україні)// Вільне слово. - 2016. - 30 листопада (№48). - С.6





Перемога олександрійських бібліотекарів//Вільне слово. - 5 жовтня (№40). - С.10




Овдієнко Л. Різномаїття патріотичних заходів у бібліотеках міста до Дня знань//Вільне слово. - 2016 . - 14 вересня (№37). - С. 4




Бібліотекар НЕ ФОРМАТ. - 2016// Вільне слово. - 2016. - 27 липня (№30). - С.10




Небесна сотня – герої нашого часу
 22.02.2016
Не плачте, мамо, я іще живий,
Хоча й лежу із кулею у грудях…
А наді мною, юним, молодим,
Схилилися в скорботі люди…
Я не помру, ніколи не помру,
Мені в віках залишене безсмертя,
Хоча і вас тепер не обійму,
Та я живу у всенароднім серці…
Микола Чорний
Останнім часом ми переживаємо доленосні події – Революція Гідності, жертовний подвиг Героїв Небесної Сотні, збройне протистояння на Сході України.
20 лютого ми всі гостро відчуваємо той спільний біль, який вже ось два роки носимо у серцях, а він ніяк не вщухає. Це біль утрати українців, які загинули під час Революції Гідності в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину. На превеликий жаль, гинуть і зараз, на Сході своєї рідної країни.
Так, у нас є справжні герої. Герої-сучасники. Не колишні, майже казкові, а сучасні. Отже, маємо майбутнє, складне, але обов’язково щасливе.
Ці загиблі душі – світле воїнство, котре постало, наче як з порожнечі. Але насправді воно постало з високих могил нашої древньої землі. Шляхетні воїни давнини переродилися в простих наших сусідів та друзів – студентів, фермерів, підприємців.
Їх назвали Небесною сотнею – українців, які, зробивши перший рішучий крок, журавлиним ключем полинули у вирій вічності, ставши нашими Ангелами – Охоронцями на небі.
Описати, а тим більше відчути глибину трагедії і болю, які впали невимовним тягарем на Україну, тепер не під силу нікому. Гіркі події сьогодення не могли залишити байдужими і учнів старшого шкільного віку ЗНЗ №10: 18 лютого у бібліотеці-філії №10 відбулася година-реквієм, присвячена пам’яті героїв Небесної сотні.
Проводячи масовий захід, бібліотекарі нагадали присутнім, що більше 2 років тому в країні розпочалася Революція Гідності – масовий протестний рух. Його кульмінацією стали трагічні події 18-21 лютого 2014 року. Тоді влада застосувала проти мирних громадян зброю, внаслідок чого загинуло більше 100 людей. Учасники заходу повернулися до подій Революції Гідності, спостерігаючи за кадрами документального фільму «Перший фільм. Небесна Сотня», коли об’єднані поривом душі люди встали за свободу та прагнення жити у незалежній країні.
А до центральної бібліотеки ім. О. Пушкіна завітали підопічні Пенітенціарної служби, щоб вшанувати пам’ять героїв України, Героїв Небесної, сотні, під час відео-репортажу «Ваша мужність – наше щасливе майбутнє».
Ведучі заходу закликали згадати у молитвах усіх Героїв, які поклали свої голови за наше майбутнє.
Музичний супровід – пісні «Мамо, не плач, я повернусь весною» Оксани Максимишин-Корабель, яка була написана 12 лютого 2014 року, та українська тужлива пісня «Пливе кача по Тисині», яка стала широковідома після її виконання під час реквієму за загиблими учасниками Революції гідності, допомогли більше відчути глибину трагедії і болю, які впали невимовним тягарем на Україну.
Дивлячись на небайдужі обличчя присутніх, бібліотекарі мають надію, що такі виховні заходи лікують душу людей, які оступилися в цьому нелегкому, але прекрасному житті, допоможуть задуматися над нашим сьогоденням, своїми вчинками; допоможуть бути гідними громадянами нашої багатостраждальної країни, привносячи свій вклад в перемогу власним прикладом.
Бібліотекарі міста намагаються залучати до своїх заходів різні категорії користувачів, особливо важливою вважають роботу по формуванню патріотичних почуттів у нашої молоді.
Саме тому працівники філії №5 запросили студентів професійного ліцею на годину спілкування «Естафета пам’яті і слави». Бібліотечні фахівці та молодь згадували про історичні події Революції Гідності, які змінили політичне обличчя України, про подвиг Героїв Небесної Сотні, ознайомилися з численними документальними фото і відеоматеріалами часів Майдану.
Під звуки старої лемківської пісні «Гей, пливе кача…» присутні пригадали всіх Героїв Небесної Сотні поіменно хвилиною мовчання за загиблими та запалили свічку пам’яті.
Не можна, говорячи про загиблих героїв Майдану, не згадати і про інших героїв сучасності – тих, які воюють, воювали і полягли на Сході країни, захищаючи нашу землю.
Учні старших класів Олександрійського навчально-виховного комплексу №17 та ліцею інформаційних технологій стали учасниками патріотичної зустрічі із солдатами АТО «Герої не вмирають», на яку були запрошені учасник АТО – Рушковський Олександр Олександрович, який зараз є Радником голови РДА з питань АТО, і боєць полку «Азов» – Іванченко Віктор Євгенович. Захід підготували бібліотекарі філії №8 для юнацтва.
Разом з воїнами учні згадали кровопролиття під час Революції Гідності та хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх загиблих в нашій країні останнім часом.
Ми не маємо права забути, що Герої Небесної Сотні та загиблі на Сході України дали нам можливість жити вільно, будувати нову країну, і ми в неоплатному боргу перед ними. Вони загинули, щоб ми жили. І найменше, що ми можемо зробити – це забезпечити те, щоб їх жертва не була марною, та те, щоб подібне більше ніколи не повторилося.
Українські Ангели загинули за правду, свободу, незалежність своєї держави, і ціною жертовності показали, що наш український дух є незламним, а народ – нескореним.
Токарчук Л.О., завідувач відділу обслуговування ЦБ ім.О.Пушкіна
Дерун М.В., бібліотекар філії №5
Сайт Олександрійської міської ради// http://olexrada.gov.ua/