Цікаві факти про книги


ТОП-8 книг, які варто читати напередодні новорічних свят

Новорічний настрій приносить нам набагато більше щастя та натхнення, ніж саме свято. І це відчуття приходить задовго до 31 грудня. Влаштовуйтеся зручніше, заварюйте чай чи какао, вкривайтеся ковдрою та насолоджуйтеся чарівним затишком. ГУРТ підібрав для вас вісім книжок, які зроблять вечори напередодні свят теплішими.
Фенні Флегг. «Різдво і червоний кардинал»
На початку книги головний герой Освальд дізнається про страшний діагноз і вирішує провести останні дні не в пильному Чикаго, а в маловідомому поселенні Загублений струмок. Саме в цьому місці з дивними звичаями Освальд святкуватиме своє останнє Різдво, напередодні якого починають коїтися чарівні речі, що змінюють життя головного героя і місцевих мешканців.
Джон Грішем. «Різдво з невдахами»
Якщо ви полюбляєте різдвяні комедії, ця книга саме для вас. У ній розкривається метушня людей перед святами – стільки усього треба зробити: купити подарунки, спланувати святковий вечір, прикрасити будинок. У цій кумедній історії автор висміює традиції святкування новорічних свят, але після прочитання «Різдва з невдахами» відразу згадуються ті емоції, які охоплюють нас перед Новим Роком. Тому, якщо вас ще не відвідало відчуття святковості, відкривайте цю книгу й вперед.
Річард Пол Еванс. «Різдвяна скринька»
Ця історія нагадує нам про сімейні цінності. Автор розповідає про молоду родину та їхній переїзд до старовинного будинку вдови Меріанн Паркін напередодні Різдва. Атмосфера сімейного тепла, затишку та святкових турбот подарує неймовірне відчуття щастя. Крім того, на вас чекає таємниця, яку приховує місіс Паркін.
Сара Едісон Аллен. «Цукрова Королева»
Історія про Джозі Сірріні, яка мешкає в невеличкому містечку, доглядаючи за своєю мамою. Її основна розвага – закритися у себе в гардеробній та читати романи про кохання. Але життя дівчинки змінюється, коли в її сховку опиняється така собі Делла Лі Баркер, яка вимагає у героїні допомоги в своїх романтичних справах. У книзі є місце містиці, сімейним проблемам і святковій атмосфері. Історія ніби пахне першим снігом та новорічним настроєм. Тож беріть до рук «Цукрову королеву» й починайте своє свято просто зараз.
Микола Гоголь. «Вечори на хуторі поблизу Диканьки»
Ця книга давно відома усім поціновувачам творчості Миколи Гоголя. Тож чому не згадати її напередодні Нового Року? Пропонуємо перечитати цю історію, сповнену зимовою казкою, чаклуваннями, коханням та українськими традиціями, ще раз.
Донна Ванлір. «Різдвяні туфлі»
Ця книга відрізняється від усіх попередніх. Сумна різдвяна історія розповідає про двох різних людей, чиї долі перетнулися одного разу на Святвечір. У кожного своя історія, кожен хоче вирішити власні проблеми. Якщо ви досі не знаєте, як пара туфель може змінити життя, то ця книга для вас.
Андрій Жвалевский, Євгенія Пастернак. «Правдива історія Діда Мороза»
Ця книга розповідає читачеві про реального Діда Мороза, а точніше – про звичайного інженера-шляховика Сергія Івановича Морозова, який раз на рік перетворюється на добре відомого Діда Мороза. Книгу можна читати як дітям і підліткам, так і дорослим.
Чарльз Діккенс. «Різдвяні історії»
Ще одна книжка з дитинства, яка дихає морозом та Різдвом. Це подекуди смішні, інколи сумні та все ж таки чарівні казки для дорослих. Не просто інша версія класичних англійських різдвяних «історій з привидами», а книга з глибоким психологізмом. Тож «Різдвяні історії» – не тільки емоційна насолода, але й розумова. 
http://gurt.org.ua/news/recent/24628/

*********************************************************************************

Влітку вулиці Лондона прикрасили книжковими лавками, які розмальовані ілюстраціями з різноманітних книг, де згадується британська столиця. Тепер кожен бажаючий може посидіти на улюбленій книзі. 
50 книжкових лавок розставлені по всьому місту. Де знаходиться та чи інша – можна легко знайти на карті, розміщеній на сайті проекту, повідомляє INSIDER.
Вони мають вигляд ніби відкритої книги. До створення таких лавок долучилося багато митців. 






****************************

    Станом на 2002 р. найменшою у світі вважалася книга "Хамелеон" А.П. Чехова розміром 0,9 х 0,9 мм. Вона містить 30 сторінок по 11 рядків тексту на кожній, 3 кольорові ілюстрації. Книга була видрукувана і переплетена у 1996 р. у м. Києві.
  Пізніше, завдяки бурхливому розвитку нанотехнологій, вчені-фізики з Канади створили книжку розміром 0,07 х0, 1 мм. Називається вона - "Teeny Ted from Turnip Town". Книга складається з 30 керамічних мікротаблічек, що використовуються замість паперу, а сфокусований пучок променів іонів гелію (діаметром 7 нанометрів) використовувається замість чорнила. І щоб прочитати її, потрібен електронний мікроскоп, здатний збільшувати у 8000 разів.


   Раніше найбільшою книгою у світі вважалася "Суперкнига", розміри якої становили 2,74 х 3,07 метра. Вага цієї книги - 252,6 кг і налічуває вона 300 сторінок. "Суперкнига" була видана в Денвері (штат Колорадо, США) у 1976 р. Проте в 2004 р. в Росії видали книгу під назвою "Найбільша в світі книга для малят". І хоча в ній всього 4 сторінки і 12 віршів для дітей, ця книга має воістину значні розміри. Висота книги становить 6 метрів, ширина - 3 метри, а вага цієї книги-гіганта - 492 кг.



    Найдорожчою книгою, що належить державі, вважають унікальний «Апокаліпсис», виданий французом Жозефом Форе. Вона оцінена в 100 млн старих франків, виставлена в музеї сучасного мистецтва в Парижі.
  Найдорожчою книгою, що знаходиться в приватних руках, є так званий "Лестерський кодекс". Інша її назва - «Трактат про воду, землю і небесні тіла", створений Леонардо да Вінчі. У 1994 р. її купив за 24 млн доларів знаменитий засновник компанії "Microsoft" Білл Гейтс. Книга являє собою збірник думок, знахідок і висновків Леонардо да Вінчі на різні теми. Сама книга - це всього 18 пергаментних сторінок, скріплених між собою, причому прочитати таку книгу можна тільки за допомогою дзеркала.

  Дванадцять самих маленьких книг світу вміщаються в одній столовій ложці. Серед них є мініатюрне видання Корану, словник англійської мови на 12 000 слів і Конституція Франції.

  Стенографія, за допомогою якої можна записати будь-який текст у п'ять разів швидше, ніж за допомогою звичайного алфавіту, була знайдена у 63 році до нашої ери рабинею на ім'я Тіро, яка належала Цицерону.

  «Єдині та найглибші секрети медичного мистецтва» - таку назву мала книга, знайдена запечатаною серед речей прославленого голландського доктора Германа Бурхаве після його смерті у 1738 р. Книга була продана з аукціону за 10 000 доларів золотом. Після того як печатка була розкрита, виявилося, що сторінки її були чистими. Тільки на титульному аркуші було написано: «Тримай голову в холоді, ноги в теплі, і ти зробиш бідняком кращого лікаря».

   Одна з найбільш незвичайних у світі книг - «Божественна комедія» Данте - була написана на аркуші паперу розміром 80 х 60 см ченцем Габріелем Челані. Вона містить 14000 віршів. Якщо подивитися на лист з деякої відстані, то можна побачити барвисту карту Італії. На цю працю Челані витратив чотири роки.

  Найтовстішою друкованою книгою у світі є WIKIPEDIA. Вона являє собою збірник статей з мережі Інтернет, що її любитель книг Роб Метьюс вирішив надрукувати у вигляді одного тому. Таким чином, паперова версія цієї книжечки склала 5000 сторінок.

  Італієць Ріо Козеллі збирає колекцію найнудніших в світі книг, в якій налічується близько 10 000 томів. Один італійський поет-невдаха, дізнавшись, що всі його твори знаходяться у Козеллі, мало не покінчив із собою.

  Відомий комп'ютерний інженер і підприємець Брюстер Кейл збирається відкрити в Британії перший у світі архів всіх друкованих книг. Такою метою він задався через кілька років після створення у 1996 р. першого інтернет-архіву усіх сторінок, коли-небудь опублікованих в мережі.

20 книг, що змінюють життя 20 книг, що змінюють життя
Одне з наших найпопулярніших опитувань, яке було розміщене на сторінках у Facebook i ВКонтакті, звучало наступним чином: “Які книги надихнули вас на зміни в житті та справили незабутнє враження?”. Тривалий час результати цього голосування були невідомі широкому загалу, і сьогодні настав дізнатись рейтинг найкращих книг, які порекомендували читачі Inspired.
Біблія

Біблія

Серед пам’яток світової культури особливе місце посідає Біблія, одна з найстаріших книг. Вона дає відповіді на питання, які завжди хвилювали людей, допомагає їм розв’язувати складні проблеми. Біблія не виникла відразу. Дослідники нараховують понад сорок творців Біблії, серед них – люди різного соціального становища, і саме створення цих книг відбувалося невипадково.
226 голосів
Маленький принц

Маленький принц

Антуан де Сент-Екзюпері 
Глибока філософська і разом з тим, виключно легка в читанні, казка-притча розповідає про великі події в житті істоти з іншого виміру – хлопчика на ім’я Маленький Принц. Кожна з цих історій не тільки цікава сама по собі, а й зачіпає цілі пласти людського мислення, людської суті та моралі.
187 голосів
Майстер і Маргарита

Майстер і Маргарита

Михайло Булгаков
Відомий роман легендарного російського письменника, що поєднує в собі такі жанри, як сатира, фарс, фантастика, містика та мелодрама. В романі чергуються дві сюжетні лінії, що розвиваються паралельно. Дія першої відбувається в Москві тридцятих років XX століття, друга є викладом подій Євангелія, а саме – тих його частин, що стосуються суду над Ісусом Христом і його страти. Крім цього, «московське» оповідання має декілька сюжетних ліній, що химерно переплітаються.
179 голосів
Сто років самотності

Сто років самотності

Габріель Гарсія-Маркес
Ця книга вважається шедевром Ґабріеля Ґарсія Маркеса, метафоричним описом історії Колумбії. Роман написаний в стилі “магічного реалізму”, тобто герої твору спокійно собі можуть говорити з мертвими пращурами, або піднятися одного дня з простирадлами і полетіти назавжди не зрозуміло куди. “Магічний реалізм” проявляється у дивовижному сплетінні побутового і міфологічного, казкового і рутинного, плотського і духовного.
129 голосів
Портрет Доріана Грея

Портрет Доріана Грея

Оскар Уайльд
У романі автор зачіпає важливі проблеми, пов’язані з культурними, соціальними та міжособистісними аспектами людських взаємовідносин. Зокрема, Оскар Уайльд через створені ним художні образи розкриває взаємозв’язок між мистецтвом і внутрішнім світом людини. Письменник намагається створити атмосферу прекрасного, відчуття краси через саму манеру висловлюватися. Він постійно вражає читача, вивертаючи сталі уявлення й поняття.
126 голосів
Над прірвою в житі

Над прірвою в житі

Джером Девід Селінджер
Повість також відома під назвою «Ловець у житі» після перевидання перекладу в 2010 році. Цей твір, над яким автор, як стверджують критики, працював під час війни, є центральним у прозі Селінджера. У повісті від імені 17-річного підлітка Голдена Колфілда у вельми відвертій формі розповідається про загострене сприйняття американської дійсності й неприйняття загальних і моралі сучасного суспільства.
116 голосів
Старий і море

Старий і море

Ернест Хемінгуей
В основі повісті розповідь про кубинського рибалку Сантьяго, його боротьбу з гігантською рибиною, що стала найбільшою здобиччю у його житті. У зовні реалістичний сюжет повісті вміщений багатий символічний підтекст, що надає зображуваному смислової двозначності. У підтексті порушуються засадничі філософські питання людського буття, виникають яскраві символи й самобутні асоціації.
106 голосів
Три товариші

Три товариші

Еріх Марія Ремарк
Роман допомагає усвідомити, що в світі є щось важливіше за гроші та кар’єру – дружба, яка може творити чудеса, змінюючи людей. Спогади про війну мучать Роберта Локампа, одного з головних героїв повісті, який втратив свою кохану. Але братерство, що утворилося під час війни, згуртувало трьох товаришів, готових на все заради дружби. Незважаючи на безліч смертей, червоною лінією в книзі проходить тема жаги до життя.
105 голосів
Алхімік

Алхімік

Пауло Коельо
Надзвичайно філософський роман. Це урок надії, співчуття, доброти та пошуку свого призвання. «Алхімік» розповідає про пошуки і зна¬ходження життєвої істини. «Алхімік» – назва символічна. Алхімія, як стверд¬жує письменник у повісті, не обмежується пошуком Філософського Каменя чи створенням Еліксиру Безсмертя.
90 голосів
Тигролови

Тигролови

Іван Багряний
Авантюрно-пригодницький роман, що не втрачає своєї актуальності й сьогодні. Динамічність сюжету, романтичність стилю, символіка, гуманістична ідея перемоги добра над злом – усе це вдало поєднується в романі. Сильний тип української людини — головний герой Івана Багряного.
87 голосів
451 за Фаренгейтом

451 за Фаренгейтом

Рей Бредбері
Це роман про важке прозрівання особи в тоталітарному суспільстві (антиактуальній Америці), де панує майже повний контроль суспільства. Книжка, безперечно, є найпромовистішим символом інакодумства та свободи вислову. Це буквально перепустка в карнавальний світ без правил та приписів, царину пристрастей духу і тіла також.
86 голосів
Собаче серце

Собаче серце

Михайло Булгаков
З блискучою майстерністю автор розкриває тему дисгармонії через втручання людини в закони розвитку природи. Ця ідея реалізується письменником в алегоричній формі. Простий та добродушний пес перетворюється в агресивну людиноподібну істоту, яка невдячна своєму творцю.
73 голоси
Солодка Даруся

Солодка Даруся

Марія Матіос
Саме сімейна сага, чим насправді є «Солодка Даруся», відтворює правдивий дух минулої епохи. Це вражаюча, приголомшлива розповідь про безпощадні жорна історії, невитравлюване людське зло і незнищенне добро водночас, про природну толерантність людей різної крові і націй у часи історичних катаклізмів та про незбагненні пристрасті маленького людського серця.
66 голосів
Гордість та упередження

Гордість та упередження

Джейн Остін
Книга не є типовим любовним романом. Його відрізняє від багатьох творів подібного жанру відсутність палких обіймів, пристрасних поцілунків і ридань, довгих і нудних діалогів. Також, до переваг можна віднести простоту оповіді, нескладний виклад, тонку іронію та цікаві характери персонажів.
63 голоси
Тіні забутих предків

Тіні забутих предків

Михайло Коцюбинський
У творі зображене ідеальне кохання, яке, проходячи через життєві випробування, не втрачає своєї сили, не нищиться, не зникає, а навпаки, загартовується, стає міцнішим, щоб поєднатися в смерті, У коханні поєднуються життя і смерть, реальність і міфічний світ.
61 голос
Мартін Іден

Мартін Іден

Джек Лондон
Провідна тема роману – доля художника з народу в капіталістичному суспільстві. «Мартін Іден», як дзеркало, відобразив складні умови, в яких опинялась талановита людина в США 100 років тому. «Мартін Іден» роман соціальний, в якому уважно аналізується суспільство. В той же час  – це розповідь про любов, про розвиток цього почуття та про любов, як рушійну силу.
58 голосів
Самотність у мережі

Самотність у мережі

Януш Вишневський
Герої роману спілкуються за допомогою інтернет-чатів, обмінюються еротичними фантазіями, які виявляються реальнішими будь-якої вигадки. Зустрінуться вони в Парижі, пройшовши не через одне випробування, але головним випробуванням для любові виявиться сама зустріч. В книзі окрім основної лінії інтернет стосунків головних героїв, можна прочитати багато дуже захоплюючих і вражаючих історій з їх минулого життя.
58 голосів
Парфумер: історія одного вбивці

Парфумер: історія одного вбивці

Патрік Зюскінд
Роман демонструє розрив між реальністю та ілюзією, коли людина незаслужено отримує шану і брудно нею користується. Через роман автор показує сенс запаху, його зв’язок із емоційним станом людини. Ода запаху, яким пронизано весь твір, красномовно оповідає про існування іншого світосприйняття, що не піддається звичайному розумінню.
56 голосів
Чума

Чума

Альбер Камю
Книга про сенс існування, що знаходиться серед нісенітниці. Це хроніка маленького міста на узбережжі Середземного моря, мешканці якого приречені вимерти від чуми. У цій книзі Камю розвиває існуючі мотиви попередніх творів: теми абсурдності буття, свободи, вибору, бунту.
51 голос
Любов до життя

Любов до життя

Джек Лондон
У творі розповідається про людину, котра стояла на краю смерті, але зуміла врятуватися завдяки завзятості, мужності та любові до життя. Герой оповідання має пройти через серйозні муки на шляху до свого спасіння.
50 голосів






Оприлюднено список найкращих українських художніх книг за останні десять років.  Про це повідомляється у Facebook-спільноті «Вся Україна читає – дітям».
Ініціатором складання такого рейтингу стала жителька Краматорська, засновниця конкурсу «Зимові читання» та «Літні читання» Оксана Проселкова.


СПИСОК НАЙКРАЩИХ УКРАЇНСЬКИХ ХУДОЖНІХ КНИГ ОСТАННЬОГО ДЕСЯТИЛІТТЯ (2005-2015):


рекомендовані учасниками читацького марафону


1. Володимир Рутківський «Потерчата» (дитяча література)
2. Леонід Кононович «Тема для медитації»
3. Василь Портняк «У снігах»
4. Софія Андрухович «Фелікс. Австрія»
5. Василь Шкляр «Залишенець», «Елементал», «Маруся», «Ключ»
6. Сергій Жадан «Ворошиловоград», «Месопотамія», «Життя Марії», «ДепешМод»
7. Галина Пагутяк «Слуга з Добромиля», «Королівство», «Магнат»
8. Ліна Костенко «Записки українського самашедшего»
9. Олег Лишега «Зима в Тисмениці», «Снігові і вогню», «Великий міст»
10. Володимир Лис «Соло для Соломії»
11. Любов Якимчук «Абрикоси Донбасу»
12. Леонід Кононович «Тема для медитації»
13. Василь Голобородько «Летюче віконце»
14. Марія Матіос «Солодка Даруся», «Майже ніколи не навпаки», «Нація»
15. Тарас Прохасько «БотакЄ», «Лексикон таємний знань», «Хто зробить сніг» (Мар’яна Прохасько)
16. Василь Герасим’юк «Кров і легіт», «Космацький узір», «Папороть»
17. Юрій Горліс-Горський «Холодний Яр»
18. Дара Корній «Гонихмарник», «По той бік світла», «По той бік темряви»
19. Юрій Андрухович «12 обручів», «Екзотичні птахи і рослини», «Лексикон інтимних міст»
20. Володимир Діброва «Андріївський узвіз»
21. Макс Кідрук «Бот»
22. Світлана Талан «Розколоте небо», «Коли ти поруч», «Оголений нерв»
23. Юр Логвин «Танці Шайтана»
24. Брати Капранови «Кобзар 2000»
25. Сергій Оксеник «Лісом, небом, водою» (дитліт)
26. Віталій Жежера «Господні комарики»
27. Тетяна Белімова «Вільний світ»
28. Володимир Єшкілєв «Три кути трикутника. Автографи часу. Апокриф мандрів Григорія Сковороди».
29. Любов Пономаренко «Синє яблуко для Ілонки»
30. Оксана Забужко «Музей покинутих секретів», «Диригент останньої свічки», Notre Dame d’Ukraine: Українка в конфлікті міфологій», «З мапи книг і людей»
31. Михайло Бринних «Шидеври світової літератури». Хрестоматія доктора Падлючча. Т.1
32. Володимир Лис «Століття Якова», «Країна гіркої ніжності», «Маска»
33. Володимир Арєнєв «Душниця» (дитяча література)
34. Юрій Винничук «Танго смерті»
35. Ольга Слоньовська «Дівчинка на кулі»
36. Ірванець «Сатирикон XXI»
37. Позаяк. Вірші
38. Юрон Шевченко «Бермуди»
39. Ксенія Харченко «Історія»
40. Руслан Горовий «Руслана і Барселона»
41. Андрій Кокотюха «Червоний», «Справа отамана Зеленого»
42. Василь Кожелянко «Діти застою»
43. Кость Москалець «Мисливці на снігу»
44. Тимофій Гаврилів «Де твій дім, Одіссею?»
45. Богдан Жолдак «УКРИ»
46. Марина Гримич «Острів Білої Сови»
47. Таня Малярчук «Біографія випадкового чуда», «Звірослов»
48. Надія Мориквас «Корнелія»
49. Мойсей Фішбейн «Ранній рай»
50. Сергій Осока «Небесна падалиця»
51. Наталка Сняданко «Фрау Мюллер не налаштована платити більше»
52. Дзвінка Матіяш «Історії про троянди, дощ і сіль»
53. Степан Процюк «Бийся головою до стіни», «Під крилами Великої Матері», «Десятий рядок»
54. Іван Андрусяк «Книга трав, дерев і птахів», «Серця приручений рослин»
55. Тарас Федюк «Халва»
56. Павло Вольвач «У Києві» (поезії)
57. Андрій Курков «Пікнік на льоду»
58. Вадим Денисенко «Кілька історій про кохання»
59. Оксана Думанська «Дитя епохи»
60. Кость Бондаренко «Історія в профіль»
61. Тетяна Вергелес «Моя грішна журналістка»
62. Олексій Чупа «10 слів про Вітчизну»
63. Марія Дзюба «Укриті небом»
64. Наталка Доляк «Чорна дошка. Велика, страшна і голодна правда»
65. Олена Печорна «Грішниця»
66. Мельничук «Князь роси» (поезія)
67. Оксана Кузів «Адамцьо»
68. Любко Дереш «Культ»
69. Олександр Михед «Астра»
70. Люко Дашвар «Село не люди», «Молоко з кров’ю»
71. Володимир Даниленко «Сон із Дзьоба стрижа», «Грози над Туровцем», «Капелюх Сікорського»
72. Ганна Осадко «Сарматське Море»
73. Ярослав Мельник «Далекий простір»
74. Вікторія Гранецька «Тіло ТМ»
75. Ярослав Мельник «Далекий простір»
76. Мирослав Дочинець «Криничар», «Вічник»
77. Таня Шамрай «Я житиму у цьому вітрячку»
78. Борис Гуменюк «Вірші з війни»
79. Юрій Щербак «Час смертохристів»
80. Роман Іванничук «Вогненні стовпи»






Корисні поради для тих, хто

хоче встигати читати по одній книзі щотижня

 Останнім часом ми переглядаємо безліч постів щодо ІТ-технологій та їх використання в бібліотечній роботі. Але ж ми бібліотекарі, крім комп'ютера, як справжні подвижники світлого та розумного, маємо хоч час від часу відкрити та почитати цікаву книгу. Зазвичай, для читання у нас бракує вільного часу.
Але якщо ж ви все-таки хочете прочитати якусь книгу, тоді як читати швидко та якісно? Наступний пост допоможе вирішити це питання.
Отож, ви хочете встигати читати по одній книзі в тиждень? Думаєте це складно?
Але це набагато простіше, ніж ви думаєте. Ви можете застосовувати запропонований метод для досягнення будь-яких цілей і навчання чому завгодно: грі на піаніно, для вивчення нової мови, танцям. 
 чита
1. Складіть план читання
Визначте книгу, з якою будете працювати. Це допоможе вам йти до мети, так як у багатьох з нас список книг для читання поповнюється швидше, ніж ми встигаємо прочитати їх.
2. Грамотно обирайте книгу
Беріться за те, що цікаво саме вам. Пам’ятайте про правило 50 сторінок, згідно з яким, якщо книга нецікава на початку, то навряд чи вона стане цікавою далі.
3. Поділ на невеликі кроки
Завдання прочитати товсту книгу за один тиждень може виглядати дещо страшно. Діліть звичайну кількість сторінок на шість днів. Один день – відпочинок для голови. Таким чином, 300-сторінкову книгу ви читатимете всього по 50 сторінок на день, що звучить не так вже й страшно й складно.
4. Спеціальний час
Головна перешкода для всіх подібних починань – постійний брак часу. Тому виділіть спеціальний час в своєму розпорядку, який буде призначений саме для читання.
 7644893148_aea1c22cf0_b
5. Гнучкість графіку
Не кожна книга містить в собі 300 сторінок. Можуть бути й  більш товсті книги, здолати які за тиждень просто неможливо. В такому випадку компенсуйте відставання одним або декількома тоншими виданнями, залишаючись таким чином в руслі графіку без збитку для сприйняття прочитаного.
6. Читайте в будь-який вільний момент
Будьте готові прочитати пару сторінок в будь-яку хвилину. Не прагніть одержувати інформацію великими порціями.
7. Читайте те, що вам цікаво
Якщо ви займаєтеся улюбленою справою і дізнаєтеся нову інформацію на цікаву для вас тему, то процес читання проходить легко і непомітно. У цьому і полягає головний секрет!
Приємного вам читання!

Цікаві факти про книги

У століття інформаційних технологій ми практично забули, що таке книга. Стара, добра паперова подруга в години навчання або дозвілля. Ви, напевно, пам’ятаєте ще хрускіт сторінок щойно купленої книги, запах чорнила. Мудрість, укладена в її обіймах, окриляє нас.
Цікаві факти про книги
1. У минулі часи книги розташовувалися на полиці по-іншому: корінцем до стіни.
2. Книги про позіхання викликають у вас позіхання.
3. Найсприятливіший вік для навчання читання — 4-6 років. Дітей 6-7 років важче навчити читати.
4. Якщо дитина не навчилася до третього класу читати, її чекає важка доля. Так свідчать результати дослідження, проведені в США.
5. За читанням люди проводять приблизно 6,5 годин на тиждень, телевізор — кращий друг людини — забирає до 14 годин пильної уваги в тиждень.
6. Тобі десять років, а ти погано читаєш? Таким ти і залишишся і в середній школі. Таку формулу вивели вчені мужі з Єльського університету.
7. Щоб створити роман, письменник витратить у середньому 475 годин свого часу. А читач скільки?
8. Тюремні нари надихають: Мігель де Сервантес «Дон Кіхот», «Подорож пілігрима» Джон Баньян, Оскар Уайльд створив «Тюремну сповідь», Ніколо Макіавеллі написав монументального «Государя».
9. У минулі часи книги в бібліотеках приковували ланцюгами для їх кращого збереження.
10. Найактивніші покупці книг в наш час люди старше 45 років.
11. Покупець у книжковому магазині в середньому 8 секунд розглядає передню обкладинку і п’ятнадцять секунд задню.
12. Більше половини, це 68%, покупців книжок жінки.
13. Вісімнадцята сторінка книги — межа інтересу більшості читачів.
14. Книги видавничого дому «Penguin» в м’якій обкладинці були дешевше своїх аналогів у твердій палітурці, що і зробило їх більш доступними.
15. Малограмотність — проблема сучасного суспільства. Економісти порахували, що непрямий убиток щорічно складає 20 мільярдів доларів — втрачений прибуток, низька продуктивність та інші фактори.
16. Читання книг розвиває в людях добрі почуття, такі як волонтерство, благодійність.
17. Людина, яка краде книги називається бібліоклептоманом. Найвідомішим був Стівен Блумберг, який викрав 23 000 (!) Рідкісних книг з 268 бібліотек. Цікавий факт — його колекція оцінювалася в 20 мільйонів доларів!
18. «Книжковий хробак» — це крихітні комахи, що харчуються книжковими корінцями.




 

Заповіді Книголюба

Понад сто років тому книжковий журнал «Відомості книжкових магазинів товариства М.О. Вольф» опублікував «заповіді книголюба». Вони представляли собою заборони у галузі читання книг. Ось що було під знаком «табу» сторіччя тому:

1. Якщо можете купити книгу самі, не позичайте її для читання в інших.

2. Обережно перегортайте сторінки книги. Навіть якщо ваші пальці чисті, ви все одно можете забруднити книгу.

3. Непристойно перегортати сторінки наслиненими пальцями.

4. Обов'язково прихопить у подорож кілька книг.

5. У будь-чиєму посагу повинно бути хоча б декілька видань.

 

***********************************************************************

Цікаві факти про книги

Історія виникнення книги бере свій початок з тих часів, коли створивши писемність, людство починає шукати способи матеріалізувати свої думки, передати наступним поколінням накопичені століттями знання та досвід.

До винайдення Йоганом Гутенбергом (1400-1468) книгодрукування, книжки були рукописні, наприклад книга-сувій із текстом "Іліади" Гомера довжиною близько... 150 метрів.

У бібліотеці індійського міста Адьяр зберігаються сотні книжок, що писалися на аркушах, виготовлених з пальмового листя. Сторінки таких книжок прикрашали золотом, дорогоцінним камінням.

Серед старовинних монгольських і тібетських книг є справжні манускрипти, тексти яких писалися сумішшю золота, срібла, коралів, перлів, бірюзи, глазурі, перламутру, сталі та міді. Є тут також книжки з текстами, вишитими по шовку та сап’яну різнокольоровими нитками... без жодного вузлика.

Ще одна унікальна книжка, сторінки якої зроблені із срібла, а букви "написані" золотом. На виготовлення такого ювелірного шедевру було витрачено більш ніж 50 кілограмів золота та близько 600 кілограмів срібла.

В наші часи з’явилася "металева книга". Виготовив її коваль Костов з болгарського міста Враца. Книга, 22 сторінки якої зроблені із... заліза, важить близько 4 кілограмів, хоча розміри її звичні – 18 на 22 сантиметри.

Серед книжок зустрічаються справжні велетні. Так, одним з найтовщих романів, напевно, слід вважати "Кларису" – роман англійського письменника Семюела Річардсона. Він містить 984 870 слів, майже на 200 тисяч слів більше, ніж у Біблії. Роман побачив світ у середині XVIII століття.

Але пальма першості у створенні подібного роману належить японському письменникові XIX століття. Автор працював над ним 40 років. Роман складається із 100 томів по тисячі сторінок у кожному, вага одного примірника 60 кілограмів. У романі налічується майже 32 мільйони слів.

Не менш цікаве і "Диявольське Євангеліє", яке зберігається у королівській бібліотеці в Стокгольмі. Його обкладинка зроблена з дубових дощок товщиною 4 сантиметри, а прикрашають книгу масивні защіпки з кованого заліза. На виготовлення пергаментних сторінок пішло понад 100 козячих шкір.

З виданням "Історії Південної півкулі", що було видруковано у США, можливо знайомитися лише за допомогою... спеціального двигуна, адже важить вона 225 кілограмів, в розгорнутому вигляді її ширина дорівнює 2 метри 70 сантиметрів, а висота – 2 метри.

А ось мода на так звані мініатюрні книжки виникла наприкінці XVIII століття, завдяки примхам Марії-Антуанетти, яка забажала носити улюблені книжки... в рукавичці. Однак ще задовго до цього робилися спроби виготовлення таких оригінальних видань. Прародителькою їх можна вважати старовинну рукописну мініатюрну книгу, яка зберігається в Єреванському книгосховищі Матенадаран. ЇЇ вага лише – 19 грамів.

Найменша книжка видана у 1896 році в італійському місті Падуя, її розмір 16 мм х 11 мм, що дорівнює приблизно розміру нігтя на великому пальці руки. У цій книзі надрукований лист Галілео Галілея.

Одна з найбільших бібліотек світу – Національна бібліотека конгресу США. Заснована вона у 1800 році. Її книжковий фонд налічує 40 мільйонів примірників.

Найбільша бібліотека в Україні – Національна бібліотека України ім. В.І. Вернадського. Заснована вона у 1714 році.

Найперший у світі буквар з’явився в Англії у 1491 році. Написаний він був латинською мовою.

На стінах храму у Фівах висічений древній літопис. Стіни храму є своєрідною книгою, найбільшою у світі за своїми розмірами, оскільки кам’яні "сторінки" її сягають сорока метрів завширшки.

 

******************************************************************************

 

Цікаві факти про читання

1. Під час читання очі дивляться в різні боки.
2. При читанні майже 50% часу очі людини дивляться на різні літери. При цьому лінії погляду можуть як розходитися в різні боки, так і перехрещуватися.
3. 95% людей читають дуже повільно – 180-220 слів у хвилину (1 сторінку за 1,5-2 хвилини).
4. При швидкому читанні стомлюваність очей менша, ніж при повільному.
5. Рівень розуміння при традиційному читанні становить 60%, при швидкому – 80%.
6. Протягом години очі читача 57 хвилин зафіксовані на тексті, тобто перебувають у відносному спокої.
7. При читанні очі читача, дивлячись на різні літери, передають різне зображення, а мозок все одно об’єднує їх в одну картинку.
8. Очі людини з середніми навичками читання роблять на одному книжковому рядку 12-16 зупинок, читає швидко – 4-2 зупинки.
9. Традиційно у читача обсяг одномоментної фіксації становить 10 друкованих знаків (тобто 1,5-2 слова одного рядка). У швидкому читанні – 200-500 знаків (це 33-83 слова кількох рядків).
10. При повільному читанні відбувається 0,5-0,7 невиправданих повернень до прочитаного на один рядок.
11. У школярів відбувається 20 регресивних рухів на один рядок, у студентів – 15.
12. При традиційному читанні втрачається 1/6 частина витраченого часу на регресивні очні руху.
13. Наполеон читав зі швидкістю дві тисячі слів за хвилину.
14. Бальзак прочитував роман у двісті сторінок за півгодини.
15. М. Горький читав зі швидкістю чотири тисячі слів за хвилину.
16. Т. Едісон читав відразу 2-3 рядки, запам’ятовуючи текст мало не сторінками завдяки максимальному зосередженню.

 

************************************************************************

Майбутнє бібліотек: ролі та сценарії

     Перспектива для бібліотек полягає в унікальності їх послуг, в тісному діалозі з користувачами для розробки нових унікальних пропозицій, які більше ніде не можна отримати.

 Стратегія уряду Данії  «Прогрес, іновації і згуртованість - Стратегія Данії в глобальній економіці" є політичним баченням того, як Данія має протистояти викликам глобалізації. Стратегія вміщує 350 конкретних ініціатив  в 14 сферах життєдіяльності суспільства. Сім з них стосуються освіти від початкової школи до університету. Інші стосуються досліджень, інновацій, підприємництва, безперервної освіти і партнерства. Жодна з цих 14 сфер не може бути реалізована без нових знань.  Бібліотеки не відображені у стратегії в якості центрального поставщика знань, але можуть відігравати важливу роль  на шляху данського співтовариства до глобального суспільства знань.
     Це потребує від бібліотек систематичних інновацій, передусім, використання технологічних можливостей для реалізації концепції вільного доступу до цінної інформації в повсякденному житті. А також переосмислення ролі бібліотек відповідно потреб існуючих і нових груп користувачів, нове мислення та узгоджені зусилля для визначення ролі бібліотек у зв'язку з загальною стратегією глобалізації.
Тенденції, що лежать в основі необхідності нової стратегії:

    - Видача книг продовжує знижуватись
    - Діти користуються бібліотеками значно менше  
   - Населення, в основному,  користується традиційнмим бібліотечними послугами, але меншою мірою
   - Монополія бібліотек втрачається. Все більше і більше користувачів сприймають бібліотечні колекції  як незначний додаток  до загального масиву інформації.
    -Все більше людей стають користувачами мережевих бібліотек
    -Все більше людей можуть дозволити собі купувати книги

І, навпаки, є тенденції, що чітко вказують на  нові завдання для бібліотек:
     -Інтерес до мережевих ресурсів (зокрема, науково-технічних бібліотек) різко зростає
   -Збільшується розрив між потребами користувачів в інформації і рівнем їх інформаційної культури
   -Більшість користувачів приходить у бібліотеку, щоб скористатися послугами на місці, не запозичуючи матеріали додому.

     Тому перспектива для бібліотек полягає в унікальності їх послуг, в тісному діалозі з користувачами для розробки нових унікальних пропозицій, які більше ніде не можна отримати. Досвід університетських і наукових бібліотек, які останніми роками різко збільшили показники видачі матеріалів, свідчить про те,  що потреба в ресурсах Інтернету, до яких бібліотеки надають доступ через свої сайти, надзвичайно зросла. І якщо всього декілька років тому такого попиту на мережеві ресурси не спостерігалося, то сьогодні вони стали незамінними для наукових досліджень і навчання, тому що це швидкий і ефективний спосіб задоволення потреби в необхідній інформації. Особливо великий інтерес до статей з електронних журналів. Але передплатити таку повнотекстову базу є дуже дорогим задоволенням для пересічного громадянина. Можливість доступу до таких ресурсів може надати бібліотека, яка проплачує цей доступ, а будь-який громадянин, якщо він зареєстрований як користувач бібліотеки, з будь-якого комп'ютера може отримати доступ до інформації, навіть не залишаючи домівки. В цьому сенсі важко переоцінити роль бібліотеки як центру і гаранта справедливості в реалізації права різних верств населення на рівний  доступ до інформації
     Очевидно, що і публічна бібліотека відіграватиме аналогічну роль в забезпеченні доступу до  текстів, музики і фільмів  он-лайн ринку, що за сприяння швидкого розвитку широкосмугового, цифрового та бездротового зв'язку  значно зростатиме в найближчі роки.
    В принципі, бібліотеки це предбачали давно. Вже 10 років розвивається концепція гібридної бібліотеки, де традиційні бібліотечні послуги взаємодіють із цифровими. Але і досі переважають традиційні послуги. І це нормально до тих пір, поки користувачі зацікавлені в них. І стане проблемою, якщо бібліотеки вчасно не відреагують на виклики і уже сьогодні не почнуть дбати про своє майбутнє, створюючи  цифрові продукти та послуги, що користуватимуться попитом у користувачів уже завтра.
     Для бібліотеки майбутнього абсолютно необхідно бути яскравим центром для суспільства знань, щоб користувачі, та й самі бібліотекарі, не сприймали її як книгозбірню, а як  місце унікальної інформації і знань, набуття навиків, котрі є  визнаними  в плані якості.
Які ж сценарії майбутнього для публічних бібліотек?
 Нижче наводяться три сценарії майбутнього бібліотек, котрі ілюструють можливі сфери, де бібліотеки ще не проявили повною мірою свій потенціал.

Сценарій 1: Знання для бізнесу
Виходячи з можливостей бібліотек, не важко побачити, що вони можуть  відігравати роль секретної зброї в глобальній конкуренції інновацій. Доступ до платних мережевих ресурсів  дає бібліотекам гарну можливість   взяти на себе роль  основного поставщика знань в конкурсі інновацій. Бібліотеки позиціонують себе  не тільки  в якості  центрів  для обслуговування населення і інших державних установ, але і як очевидні партнери для приватного сектору.  Адже малі та середні підприємтсва, не маючи ресурсів для підтримки компетенцій шляхом утримання спеціальної групи фахівців для хеджування, дуже часто потребують необхідної для бізнесу інформації і знань. І якщо бібліотеки проявлять свої можливості в цій сфері, то це сприятиме зміцненню конкурентноспроможності підприємств.

Сценарій 2: Бібліотека як центр  освіти та інновацій
Ще один сценарій для майбутнього бібліотеки - бібліотека для розвитку та навчання, де всі громадяни можуть набути необхідні навики для використання інновацій. Ці навики включають пошук знань, розвиток здатності до інновацій, співпраці та прояву ініціативи.
Надто багато дітей стали менше читати  - кожна четверта або кожна шоста дитина в залежності від місця проживання. І проблема читання для багатьох із цих дітей полягає у низькому ступені інтегрованості  та соціальній напрузі, що його створює інформаційний пробіл. І саме бібліотека має надати творчий простір та  досвід роботи в якості основи для навчання та інноваційного навчання. Таким чином подальша роль бібліотеки як культурного посередника та навчального центру з довгостроковим потенціалом зростатиме.

Сценарій 3: Центр культур
Третій сценарій робить ставку на роль бібліотеки в інтеграції громадян різного етнічного


походження і різних культур, посилення ролі бібліотеки як посередника. Бібліотеки в цьому плані можуть використовувати свої позиції в якості установи, куди люди приходять добровільно. Бібліотеки також можуть виступати в якості центрів національної спадщини, ще більшою мірою проявляючи цю свою функцію.
     Спільним для всіх трьох сценаріїв є необхідність прийняття рішень на основі вивчення потреб користувачів.

     Але багато бібліотек  не впевнені в тому, як потрібно діяти в цьому процесі трансформації, на перетині між старим і новим сценарієм. Бібліотека має розвиватися і внутрішньо трансформовуватися, щоб стати стратегічним партнером у відповідь на виклики глобалізації. Рішення має бути адаптовано до демографічних та інших реалій окремих бібліотек. Кожна місцева бібліотека має розробити свій власний сценарій і своє власне бачення відповідно змін, що відбуваються у соціумі. Звідси
      З огляду на позиції публічних бібліотек Києва  щодо перспектив розвитку, можна сказати, що ми стоїмо на правильному шляху, ...але в "пробці".  Без національної стратегії розвитку бібліотек, до прикладу, як у Фінляндії, без відповідного фінансового забезпечення гідно відповідати на виклики, що їх ставить перед бібліотеками сьогодення, неможливо.
До речі,  у проекті Національної стратегії розвитку освіти в Україні  освітянські бібліотеки згадуються у контексті досягнень. А перспективи виписані одним рядком: "розвиток мережі електронних бібліотек на всіх рівнях освіти".

*********************************************************************

Чому читати книги корисно?

Перевага книг в тому, що вкладені в них життя, історії, роздуми стають твоїми; закриваючи книгу, ти вже не той, яким був, відкриваючи її. Деякі сторінки написані дуже розумними людьми, і якщо ти здатний читати смиренно, терпляче і з бажанням чогось навчитися, вони ніколи тебе не розчарують. Навіть незрозуміле залишається в якійсь далекій схованці твоєї голови - на майбутнє, яке додасть йому сенс і перетворить на щось прекрасне і корисне." 

Артуро ПЕРЕС-РЕВЕРТЕ


1. РОЗВИВАЄ МИСЛЕННЯ. При читанні ми більше розмірковуємо, щоб зрозуміти ту чи іншу ідею твору.

2. ЗАХИЩАЄ ВІД ХВОРОБИ АЛЬЦГЕЙМЕРА. За даними останніх досліджень, читання дійсно захищає від захворювання мозку. Коли ми читаємо, активність мозку збільшується, що позитивно позначається на його стані.

3. ЗБІЛЬШУЄ СЛОВНИКОВИЙ ЗАПАС. Читання не лише збільшує словниковий запас, але й підвищує грамотність.

4. ЗНИЖУЄ СТРЕС. Багатство і ритміка мови має властивість заспокоювати психіку і позбавляти організм від стресу. Особливо допомагає в цьому читання фантастики.

5. НАДАЄ ВПЕВНЕНОСТІ. Коли в розмові ми демонструємо глибоке знання того чи іншого предмета, то мимоволі стаємо впевненішими та зібранішими.  А визнання друзями, знайомими широти наших пізнань позитивно позначається на самооцінці.

6. ПОКРАЩУЄ СОН. Якщо систематично читати перед сном, то незабаром організм звикає, і тоді читання стає своєрідним сигналом, що передуватиме сну. Таким чином, ми не лише поліпшимо свій сон, а й вранці будемо почуватися бадьорішими.

7.  ПОКРАЩУЄ МОЗКОВУ АКТИВНІСТЬ. При читанні ми уявляємо багато деталей: героїв твору, одяг, оточення, епохи, країни, предмети. Для розуміння твору необхідно також пам'ятати безліч речей. Саме тому читання тренує пам'ять і логіку.

8.  ПОКРАЩУЄ КОНЦЕНТРАЦІЮ. При читанні необхідно концентруватися на змісті твору, не відволікаючись на сторонні предмети. Ця звичка дуже корисна й для будь-якої іншої діяльності. Також читання книг розвиває об'єктивність і здатність приймати зважені рішення.

9. УПОВІЛЬНЮЄ ПРОЦЕС СТАРІННЯ. Давно доведено, що організм людини старіє швидше, коли старіє мозок. Читання змушує наш мозок постійно працювати, в результаті процес старіння уповільнюється.

10. РОЗВИВАЄ ТВОРЧІСТЬ І КРЕАТИВ. Креативні люди можуть генерувати відразу кілька відмінних ідей. Звідки їх можна взяти? З книг. Читаючи твір, ми можемо почерпнути звідти безліч ідей, які згодом втілити в життя.

 ********************************************************************

 

Книгозбірні чи книгосховища: як вижити українським бібліотекам?



Для чого потрібні бібліотеки? Самі бібліотекарі визнають, що в еру комп’ютерних технологій книгозбірні у своєму традиційному вигляді більше не такі затребувані, як ще кілька десятиліть тому.


   Аби не зникнути, а навпаки – продовжувати бути центрами суспільного життя – їм потрібно терміново змінювати свою роль та наповнення. Зробити це дуже непросто в умовах майже повного ігнорування з боку влади. Відтак бібліотекарі змушені шукати підтримки у громадському секторі, опановувати комп’ютерні технології, а інколи навіть їздити на велосипедах, виходити на пляжі та загалом робити все, щоб не втратити читача.
Черги – в минулому
“Привіт! Хочу запросити тебе на побачення. Місце зустрічі людне і безпечне: бібліотека”, – у такий спосіб біблоітекарі намагаються привабити користувачів. Аудиторія  книгозбірні є специфічною, адже для молодих людей іти в бібліотеку за книжкою може видатися архаїчним заняттям, якщо цей твір миттєво доступний в мережі.
Зараз картина вже не та, яку можна було спостерігати наприкінці минулого століття. Тоді дійсно була криза з книжками, інформацією. Але, напевно, ті часи вже минули. Черг, як раніше – коли в бібліотеці не було де посадити дитину, – зараз вже немає. Світ змінюється. І бібліотеки змінюються разом з ним.
Аби втриматися на плаву, у бібліотеці кожного року реалізовують новий проект. Перш за все, у книгозбірні запровадили гранти і навчили своїх співробітників комп’ютерній грамоті.
Нові технології — це те, що наразі є життєво необхідним для подальшої роботи мережі книгозбірень в Україні, вважає президент Української бібліотечної асоціації Ірина Шевченко
“Ми завжди наводимо приклад змін у сфері торгівлі: коли ви приходите в супермаркет, ви ж не стоїте, як колись: спершу – в черзі до продавця, тоді – з виписаним папірцем до каси, тоді з каси – знову отримати товар… Технології прийшли — вони мають прийти і в бібліотеки”, – розповіла вона ВВС Україна.
За її словами, якщо бібліотеки не рухатимуться в ногу з часом, вони просто зникатимуть.
І цей процес вже почався. Наразі в Україні загалом діє понад 37 тисяч різних бібліотек. Але кількість публічних книгозбірень з року в рік зменшується.
Не книгозбірні, а центри дозвілля
Допомогти осучаснити бібліотеки замість уряду часто допомагають громадські організації.
Одна з таких ініціатив називається “Бібліоміст“. Це масштабний проект, впроваджуваний, який спільно впровадили мінкульт, Агентство США з міжнародного розвитку та українські й міжнародні недержавні організації.
У рамках цієї програми в Україні вже обладнали комп’ютерами майже дві тисячі бібліотек, розповіла ВВС Україна куратор проекту Євгенія Амеліна.
За словами пані Амеліної, як би парадоксально це не звучало, книгозбірні, щоб вижити, мають перестати бути ними: “Публічні бібліотеки в усьому світі сьогодні радше громадські центри, осередки життя громад”.
Сучасна бібліотека, за її словами, повинна стати центром дозвілля для всієї родини, де діти можуть весело і корисно провести час, а батьки – отримати потрібну для себе інформацію.
“Секрет успіху і розвитку навіть у сільській місцевості існує, і є дуже простим. Є три компоненти: драйв і бажання змінювати життя громади на краще, знання потреб власної місцевої громади та вміння знаходити партнерів для впровадження інновацій”, – каже Євгенія Амеліна.
Таким чином, в одних бібліотеках інтерес до книжок дітям намагаються прищепити через мультимедійні ігри, а в інших селянам допомагають оформити право власності на землю, дають змогу поспілкуватися зі своїми родичами-заробітчанами через Skype або влаштовують онлайн-турніри із шахів.
За її словами, усі ці новинки в рамках “Бібліомісту” сприяли тому, що відвідуваність модернізованих бібліотек подекуди зросла на 30%.
Книгосховища
Попри всі інновації та технічні новинки, ключовим об’єктом у кожній бібліотеці залишається книжка. І з цим в Україні серйозні проблеми.
За словами Ірини Шевченко, в 2013 році на державну програму “Українська книга”, яка мала б забезпечувати поповнення бібліотек, не виділили жодної гривні. Як і на програму “Бібліотека ХХI”, в рамках якої книжки мали б оцифровувати і викладати в мережу.
Минулого року на придбання нових книжок для бібліотек також не знайшли грошей, розповів ВВС Україна член правління асоціації книговидавців та книгорозповсюджувачів Ігор Степурин.
За його словами, бібліотека перестає виконувати свою функцію, якщо не поповнюється принаймні рік. Це особливо важливо в умовах, коли нині книжка із товару масового вжитку перетворюється на товар, який через високу вартість не кожен може придбати.
“Але якщо нових книг у бібліотеці немає, то природно, що читач туди не піде. Книги радянських часів вже нікому непотрібні, і за таких умов бібліотеки перетворюються на книгосховища, а не культурні центри”, – сказав Ігор Степурин.
“Ми більше не можемо орієнтувати сучасного читача на “Молоду гвардію” чи “Як гартувалася сталь”. Зараз сучасне життя, люди хочуть сучасної книги”, – погоджується Ірина Шевченко.
“Бідні люди завжди будуть. І владі потрібно розуміти, що вони потребують не лише в холод тепла, в голод юшки, а й книжки у бібліотеці — це нормально”, – каже президент бібліотечної асоціації.