Масова робота

   







           Патріотизм – це одна із ланок людського характеру. Він, подібно до любові, керує людською свідомістю, заставляючи робити великі і малі вчинки в ім’я своєї Батьківщини. Патріотизм – величний вияв нескінченної любові до рідного краю, як і честь виховує великих, сильних людей, які не рахуються із ціною свого життя і здатні пожертвувати ним заради рідної землі. 

Патріотизм породжує впевненість у собі, волю в перемогу, віру в свою націю, свій народ, він перетворює звичайну людину в безстрашну машину, яка не відчуває страху і болю, ідучи впевнено і безстрашно до своєї мети.  І тоді мета патріота стає метою усього народу. Патріот живе у єдності зі своїм народом, адже життя народу стає його власним життям. 

Подвиг Героїв Небесної Сотні та Героїв, які гинуть на Сході, захищаючи мир і злагоду на рідній землі, не повинен бути забутим. Це – уроки патріотизму, вірності і безкорисливості. Треба мати в серці неймовірно велику  любов до України, щоб не зламатися. Саме через це, невід’ємною традицією сучасних свідомих українців є належне вшанування громадянського подвигу, патріотизму й мужності героїв, які виступили на захист демократичних цінностей та не пошкодували власного життя задля оновлення Української держави.


               З метою вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, прищеплення любові до Батьківщини, виховання національно-патріотичної свідомості,  розвитку бажання стати гідними громадянами України 16 лютого 2017 року  в бібліотеки – філії №5 був проведена година слави «Пам”яті Героїв Небесної Сотні». На заході були присутні учні Олександрійського професійного ліцею та учні старших класів гімназії ім. Т.Г. Шевченка. На заході відбувся  перегляд документального фільму «Рейд. Сила нескорених», під час якого учні побачили реальні події, які відбувалися на Майдані.           

 «Революція Гідності та Свободи: як це було…» учні мали змогу більш детальніше дізнатися про початок Революції та її героїв, також було показано відеоматеріали про жертовність та героїзм українського народу, відданість волонтерів та підтримку усього населення.           

  Цікавим та змістовним був захід. Ведуча нагадала присутнім про героїчні події тих  «чорних» днів листопада 2013 р. – лютого 2014, про початок національної революції. Розповідь супроводжувалась документальними кадрами. Насамкінець усі присутні вшанували пам’ять Небесної Сотні хвилиною мовчання.             

Україна – країна трагедій і краси, де найбільше люблять волю і найменше її знали, країна гарячої любові до народу і «чорної» зради, довгої вікової, героїчної боротьби за волю і незалежність.            

  Ми не маємо права забути, що  Герої Небесної Сотні дали нам можливість жити вільно, будувати нову країну, і ми в неоплатному боргу перед ними. Вони загинули, щоб ми жили. І найменше, що ми можемо зробити – це забезпечення того, щоб їх жертва не була марною та щоб подібне більше ніколи не повторилось.




Крути, 29 січня 1918 року... Символ героїзму та відданості нашого юнацтва і символ національної трагедії та безпечності. 99 років тому відбувся бій між київськими студентами і більшовиками під Крутами, де полягло в нерівній боротьбі 300 студентів. Сімдесят років не згадували про подвиг одержимих, тих, хто першим згорів на жертовному вогні в ім’я самостійної України. А день 29 січня, день бою під Крутами, став трагедією української молоді й цілої української суспільності.

З цією метою в бібліотеці-філії №5 ім. О.Блока для учнів Олександрійського професійного ліцею 26 січня було організовано і проведено годину пізнання історії «Герої Крут – для нащадків взірець». Присутні на заході ознайомилися з історичними подіями того часу, слухали вірші, пісні про героїв Крут, переглянули відео «День в історії. Крути 1918», «Героїка трагедії Крут»,  «Пам’яті Героїв Крут».
Бібліотекар ознайомила присутніх з літературою, яка є в бібліотеці з цієї теми та провела огляд тематичної книжкової виставки «Нам не забути славу Крутів».
 Наприкінці заходу бібліотекарі разом з юними присутніми вшанували пам'ять Героїв хвилиною мовчання.


День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.
19 січня в бібліотеці-філії №5 ім. О.Блока учні професійного ліцею разом із бібліотекарями відзначили День Соборності  та Свободи України.
Протягом багатьох віків український народ був сповнений прагненням жити у єдиній вільній державі, адже соборність і свобода це найбільше надбання. Акт злуки УНР  та ЗУНР стало величною маніфестацією єднання східних та західних українських земель, днем народженням неподільної незалежної української держави. З нагоди свята бібліотекарі підготували годину державності для учнів І курсу ОПЛ гр.К-26: «Моя Україна – єдина і неподільна!». Дерун М.В. розповіла про історію свята, розкрила історичне значення та сутність цієї непересічної дати.
Під час проведеної вікторини учні  та викладачі зазначили, що Україна завжди була, є і буде квітучою, незалежною, єдиною, суверенною державою від заходу до сходу.
Після обговорення даної теми, присутні з великим задовленням і патріотизмом в серці долучилися до символічної акція єднання, створили коло, узявшись за руки і заспівали Гімн України.